PODZIĘKOWANIE
Podsumowanie Ponadnarodowej Mobilności Erasmus+
#Erasmus+ #MiędzynardowyDzieńKropki 2022-2-PL01-KA122-SCH
25#Erasmus+ #MiędzynardowyDzieńKropki 2022-2-PL01-KA122-SCH-
Ten, kto żyje, widzi dużo, ten, kto podróżuje, widzi więcej.
27 listopada spotkaliśmy się, aby przeżyć jeszcze raz naszą wielką grecką przygodę. Dwutygodniowy wyjazd do Grecji, w ramach ponadnarodowej mobilności Erasmus+: „Międzynarodowy dzień kropki – uczniowie PSP im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca w Wyśmierzycach odkrywają swoją odwagę, potencjał twórczy i społeczny”, to niezapomniane wrażenia, bogate doświadczenie, spotkania z ludźmi innych kultur, nowe przyjaźnie, to doskonała okazja do przełamywania bariery językowej w kontaktach międzyludzkich.
Serdecznie dziękujemy: Pani Urszuli Imbor Dyrektor Szkoły, Panu Wojciechowi Sępiołowi Burmistrzowi Wyśmierzyc, Pani Małgorzacie Zajączkowskiej Zastępcy Burmistrza, Pani Marioli Jaworskiej pracownikowi Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Wyśmierzycach. To dzięki Państwa zaangażowaniu i determinacji wyjazd uczniów był możliwy. Dziękujemy Rodzicom, którzy z zaangażowaniem przygotowali uroczystość podsumowania projektu. Podczas uroczystości chcieliśmy się podzielić swoimi wrażeniami z pobytu w krainie słońca, błękitu, greckich bogów.
Zaprosiliśmy do obejrzenia relacji z wyjazdu w postaci prezentacji, zdjęć, przedstawienia mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Zasiedliśmy przy wspólnym stole zastawionym greckimi smakołykami. Część z nich przywieźliśmy z Grecji, pozostałe zostały przygotowane przez rodziców uczestników projektu oraz pracowników Szkoły. Opiekunowie wyjazdu do Grecji
ZAPROSZENIE
III "Wyśmierski" Kiermasz Świąteczny
- 3
Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem. Najpiękniejsze polskie święta już niedługo, a my ich magię poczuliśmy podczas
III Wyśmierskiego Kiermaszu Świątecznego. Na naszych stoiskach można było zakupić stroiki, ozdoby świąteczne i jeszcze inne cudeńka ręcznie wykonane przez dzieci lub z pomocą rodziców, przepyszne pierniki wypiekane w naszej szkole oraz mnóstwo ofiarowanych prosto z serca „Prezentów od Igora”. Galeria świąteczna prezentowała się wspaniale. Niezwykle zaangażowani wolontariusze: Bartek, Justynka, Antoś, Ania, Lenka, Emilka, Kamilka i Adaś zachęcali uczestników kiermaszu do wsparcia naszego ucznia. Wzruszające jest to, jak wielu jest ludzi dobrej woli. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy wspólnie przygotowali ozdoby świąteczne
i przynieśli dary od serca, by pomóc młodszemu koledze - uczniowi naszej szkoły. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy odwiedzili nasze stoiska. Zebrane pieniądze, pozyskane od ludzi wielkiego serca -Mieszkańców Gminy Wyśmierzyce, przeznaczymy zgodnie z ideą akcji charytatywnej rodzicom Igora na zakup aparatów słuchowych w kwocie 3000 zł; pozostałą kwotę 845 zł wykorzystamy w szkolnych działaniach na rzecz uczniów.Świąteczny nastrój zapewnili uczniowie naszej szkoły. Młodzi artyści prezentowali na scenie kolędy i pastorałki, i zachęcali wszystkich gości do wspólnego śpiewania.
Klasowe mikołajki w Mandorii
- 10
Klasowe mikołajki uczniów klasy 3 w Mandorii
7 grudnia 2023 r. uczniowie klasy III świętowali klasowe mikołajki w Parku Rozrywki Mandoria w Rzgowie k/Łodzi. W parku znajdują się liczne atrakcje: karuzele, roller-coastery, rowerki wodne, olbrzymi okręt wirujący nad portem, zderzające się auta, co wyglądają jak buty, zjeżdżalnie, ruchoma ławka czy olbrzymi małpi gaj.
W Mieście Przygód atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem. Oprócz atrakcji typowych było też spotkanie z Mikołajem i elfami.
Jadwiga Furmańska
Zajęcia w świetlicy
- 6
W świetlicy miło płynie czas. Uczymy się przez zabawę: wykonujemy różnorodne prace plastyczne, gramy w gry planszowe, szachy, karty. Towarzyszy nam uśmiech na twarzy i dobre samopoczucie.
Spotkanie mikołajkowe w bibliotece
- 6
Spotkanie mikołajkowe w bibliotece
6 grudnia 2023 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyśmierzycach. Spotkanie upłynęło w atmosferze tradycji mikołajkowych. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania „Wielki darczyńca” Małgorzaty Bednarskiej-Moskwy. Jest to prawdziwa historia świętego Mikołaja, który został biskupem Myry, miasta leżącego w dzisiejszej Turcji. Tradycja związana z postacią wielkiego darczyńcy przetrwała do dziś. Następnie dzieci wykonały Mikołaja z szyszek, bibuły, waty i farb. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz na temat Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki od św. Mikołaja. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze. Dziękujemy za miło spędzony czas.
Jadwiga Furmańska
Mikołajkowy wyjazd do teatru
- 7
Niezwykłego spotkania z tajemniczą morską głębiną i podwodnym królestwem zamieszkałym przez baśniowe stworzenia oraz piękną Syrenkę, która zakochała się w księciu i pragnęła zostać człowiekiem, doświadczyli uczniowie naszej szkoły podczas mikołajkowej wizyty w Teatrze w Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w spektaklu „Mała Syrenka”, który w cudowny sposób opowiadał o marzeniach, miłości, zdobywaniu nowych doświadczeń i przesłaniu „Bądź sobą”. Dodatkowo dwóch uczniów naszej szkoły, Wojtuś i Kubuś, zostali wylosowani spośród wielu widzów i otrzymali prezenty, wszyscy zaś uczestnicy we foyer teatru spotkali się ze św. Mikołajem, który miał ze sobą wypchany po brzegi worek z prezentami.
Spektakl realizowany w ramach Program Kulturalna Szkoła na Mazowszu.
Mikołajki
- 9
Św. Mikołaj to najbardziej zapracowany człowiek na świecie. Odwiedził wszystkich uczniów w szkole, spotkał się z Panią Dyrektor, obdarował prezentami dorosłych pracowników szkoły i nie zapomniał o dzieciach, które dzisiaj wyjechały do teatru muzycznego...
Wszystko jest możliwe, jeśli ma się takich super pomocników!
Pokazy fizyczno-chemiczne
- 6
4 grudnia 2023 r. gościliśmy w naszej szkole grupę ,,Zaelektryzowani’’, która w atrakcyjny sposób przedstawiła doświadczenia związane z napięciem powierzchniowym, zabawy z ciekłym azotem i helem, oraz spalanie mieszanki gazów propan-butan. Działo się, działo: spalanie, rozprężanie, a efekty dźwiękowe były słyszalne w całej szkole!!!
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja, aby w szczególny sposób podziękować Naszym Wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas. Niech wolontariat nadal będzie dla Was źródlem wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym pomagacie niech motywuje Was do dalszego działania.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
- 6
Dnia 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w życie społeczne.
Jest to najważniejsze święto środowiska osób z niepełnosprawnością. W tym dniu podkreślamy konieczność działań na rzecz integracji świata osób niepełnosprawnych
i pełnosprawnych. Jest to też doskonała okazja, do PODZIĘKOWAŃ wszystkim osobom, które mimo wielu przeszkód życiowych, ograniczeń, niezrozumienia a często i codziennego fizycznego bólu, z wielką godnością pokazują jak żyć „na pełnej petardzie”, wbrew wszystkiemu i z radością.
Szkółka dziennikarska
- 5
4 grudnia kolejny raz w murach naszej szkoły gościliśmy Państwa Marzenę i Michała Tarnowskich, redaktorów Radia Radom. Realizują oni projekt „Złota Dziesiątka” czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Nasi goście opowiadali o swojej drodze zawodowej, aspektach pracy. Przyszłości nie wiązali z pracą w radiu, zdecydował przypadek. P. Tarnowski został zaproszony na wywiad i tak to się zaczęło…
Biorąc pod uwagę zmieniające się kryteria kształcenia dzieci i młodzieży, dziennikarze prowadzili zajęcia z podstaw dziennikarstwa, pragnąc zaszczepić uczniom pasję i zamiłowanie do sztuki dziennikarskiej. Zwracali jednocześnie uwagę na takie zagadnienia jak myślenie krytyczne, umiejętność czytania ze zrozumieniem czy rzetelne dziennikarstwo.
Wspomnieli o hejcie internetowym, na który dziennikarze są szczególnie narażeni. Przestrzegali przed angażowaniem się w komentarze. Osoba, która hejtuje, ma problemy z zaakceptowaniem siebie.
Uczniowie tworzyli krótką wiadomość tekstową dotyczącą spotkania.
Praca w zawodzie dziennikarza nie jest nudna, tutaj nic nie można zaplanować. Na koniec dziennikarze wybrali najaktywniejszą osobę, Amelię z kl. VII, która będzie reprezentować nasza szkołę w finałowym spotkaniu w Radomiu.
A. Budzik
Zabawa andrzejkowa z atrakcjami!
- 23
30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa pod hasłem: "Pomarańczowa energia - Stop Przemocy w Rodzinie". Na znak wsparcia programu wszyscy uczestnicy zaakcentowali w swoim ubiorze kolor pomarańczowy. Ulubiona muzyka uczniów klas I - VIII oraz liczne konkursy sprawiły, że wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę. Bajkowe stroje uczniów klas I - III wprowadziły nas w świat magii, a dopełnieniem tego było pojawienie się Gąski Klementyny i Myszki Miki. Serdecznie dziękujemy za zabawę i wsparcie programu Pomarańczowa Energia. Cała kwota zebrana z biletów wstępu została przekazana na pomoc ofiarom przemocy. Dziękujemy Państwu Karinie i Marcinowi Kaweckim za muzykę i poprowadzenie zabawy.
PODZIĘKOWANIE
Serdecznie dziękujemy!
Zajęcia w świetlicy szkolnej
- 6
Inspirujące zajęcia w naszej świetlicy szkolnej
Do naszej szkoły powoli zbliżają się święta, a co za tym idzie najbardziej lubiana przez dzieci pora roku.
Jak zima to śnieg. Zainspirowani tematem zimy na zajęciach świetlicowych uczniowie wykonali niezwykłe śnieżynki 3D. Biała kartka, szczypta motywacji, garść wyobraźni i powstały dzieła sztuki!
Turniej szachowy w Radomiu
- 3
W dniu 29.11.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju szachowym organizowanym przez Mazowicekie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu w ramach programu „Szachy w mazowieckiej szkole".
Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz doskonałym zrozumieniem rywalizacji sportowej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i czekamy na kolejny turniej.
Zaproszenie
Zaproszenie na konkurs
Wolontariusze pieką pierniczki!
- 5
Coraz bliżej święta... czas więc na pierniki.
We wtorek w naszej szkole unosił się zapach przypraw korzennych. Zgodnie z tradycją Wolintariusze naszej szkoły wypiekali świąteczne pierniki, na które zapraszamy podczas kiermaszu.
Aktualności
Co nowego w szkole?Uroczysta akademia
- 25.04.2025
- 17
Uroczystą akademią uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Tym razem przenieśliśmy się do studia TVP Rzeczpospolita, gdzie nadawano dziennik telewizyjny tamtego pamiętnego dnia (3 maja 1791r.).
Prezenter łączył się z korespondentami z Sejmu, którzy pytali wychodzących z sali sejmowej króla i hetmanów o wrażenia po uchwalonej konstytucji. Mieliśmy okazję usłyszeć opinię o tym wydarzeniu innych europejskich przywódców (z Paryża i Rosji).
Wysłuchaliśmy nowych przebojów w wykonaniu uczniów klas młodszych ("Witaj, majowa jutrzenko", "Flaga Polski"), wiadomości sportowych (m.in. niezadowoleni posłowie hetmani wyzwali na pojedynek na szable przedstawicieli stronnictwa postępowego) oraz prognozę pogody (na Litwie spodziewano się huraganów, więc pogodynka radziła, żeby w tym dniu nie zakładać peruk). Aktorzy występujący w strojach epoki pozwolili wczuć nam się w klimat tamtych dni.
P. Dyrektor Urszula Imbor w ciepłych słowach podziękowała wszystkim zaangażowanym za przygotowanie uroczystości. P. Burmistrz Małgorzata Zajączkowska życzyła radosnego świętowania.
Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie utwór "Tu wszędzie jest moja ojczyzna."
A. Budzik
Znani czytają... 6. odsłona
- 24.04.2025
- 24
Na kolejnym spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej „Znani czytają, a ja kim będę?” gościliśmy p. Adama Łysakowskiego - rolnika, mechanika, hodowcę koni, kierowcę wozu strażackiego i ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy w OSP w Wyśmierzycach, doskonałego lektora Pisma Świętego, Rycerza Kolumba w naszej Parafii.
Uczniowie zadawali pytania związane z tak licznymi obowiązkami naszego Gościa.
Dowiedzieliśmy się, jakie były początki działalności w straży, ile metrów ma wąż strażacki, jak często strażacy wyjeżdżają do pożarów (w ciągu jednego roku nawet takie sytuacje zdarzały się ponad 60 razy!), jakie sytuacje były szczególnie trudne i niebezpieczne (m.in. pożar lasu koło Odrzywołu kilka lat temu). Pan Adam opowiadał też o innych wypadkach (komunikacyjnych) i związanych z ratowaniem zwierząt, a także przytoczył wiele ciekawostek o świętym Florianie.
Nasz Gość przyniósł ze sobą defibrylator - urządzenie, za pomocą którego ratownicy medyczni ratują życie ludzkie w przypadku zatrzymania akcji serca do momentu przyjazdu zespołu ratowniczego.
Uczniowie mieli okazję poćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie i pozycję boczną bezpieczną na koledze.
P. A. Łysakowski przyniósł ze sobą ciekawe pozycje książkowe, które od wielu lat wzruszają czytelników. Przeczytał fragment powieści „Awantura o Basię” K. Makuszyńskiego. To kolejna okazja do promowania czytelnictwa, bo dzisiaj właśnie obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Życzymy dużo zdrowia, sił i wytrwałości w pełnieniu wszystkich obowiązków.
Niech św. Florian, Patron Strażaków, którego wspomnienie obchodzimy 4 maja, otacza swoją opieką Wszystkich Strażaków i Ich Rodziny.
A. Budzik
Wyświetl statystyki i reklamy
Wszystkie reakcje:
1818
Znani czytają... 5. odsłona
- 16.04.2025
- 9
W ramach innowacji pedagogicznej "Znani czytają, a ja kim będę?" gościliśmy p. Małgorzatę Zajączkowską, Burmistrza Wyśmierzyc, ale także członkinię KGW "Grzmiączki" i Kobiecej Drużyny Pożarniczej w Wyśmierzycach.
Nasi uczniowie pytali o sprawy związane z funkcjonowaniem Urzędu Gminy, ciekawiło ich, jak wygląda praca p. Burmistrz, jaką szkołę trzeba ukończyć, aby pełnić tę funkcję, kto ustala budżet, z jakimi organizacjami współpracuje jednostka samorządowa. Nie zabrakło pytań o plany na przyszłość związane z wybudowaniem basenu, uruchomieniem kina, skateparku czy wymianą bramek na orliku.
Nasz Gość zdradził nam, jakie inwestycje będą realizowane w przyszłości!
P. Burmistrz przyniosła na spotkanie mnóstwo książek, którymi zaczytywała się w dzieciństwie (m.in. "Plastusiowy pamiętnik" i serię książek o Tomku Wilmowskim) oraz te, po które sięga najczęściej.
Przeczytała fragment powieści "Tomek w Krainie Kangurów" A. Szklarskiego.
W podsumowaniu uczniowie napisali: "Praca burmistrza nie jest łatwa, Dowiedzieliśmy się dużo o pracy burmistrza."
Wśród uczniów na pewno znajdą się przyszli działacze samorządowi - wybrzmiało to w jednym ze zdań: "Chcę zostać burmistrzem."
P. Burmistrz podarowała szkole unikatowy egzemplarz "Pana Tadeusza" z niespotykanymi grafikami J. M. Szancera.
W dedykowanym liście umieściła napis: "Niech nasze piękne polskie tradycje i obyczaje zapisane na kartach tej księgi kształtują Waszą tożsamość narodową. Niech będą one kompasem, który wskaże Wam właściwą drogę i pomoże odnaleźć swoje miejsce w świecie."
Dziękujemy za te ciepłe i budujące słowa.
Dziękujemy p. M. Zajączkowskiej - Burmistrzowi Wyśmierzyc za poświęcony czas. Życzymy dużo zdrowia, pomyślności, realizacji planów i marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
A. Budzik
Z WIZYTĄ W BANKU
- 16.04.2025
- 4
Zdobywanie wiedzy na temat oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi to kluczowe działania niezbędne dla każdego człowieka. Trzecioklasistom ten temat nie jest obcy. Podczas wizyty w Banku Spółdzielczym w Wyśmierzycach pozyskali wiele potrzebnych informacji dotyczących zarządzania oszczędnościami. Dowiedzieli się m.in. czym jest tajemnica bankowa, z ilu cyfr składa się nr konta bankowego, od którego roku życia można zostać posiadaczem takiego konta. Pracownicy banku przybliżyli specyfikę zawodów wykonywanych w tej placówce: analityk bankowy, doradca klienta, specjalista ds. obsługi klienta, agent kredytowy, kasjer bankowy, konwojent. Uczniowie kl. III bez problemu poradzili sobie z rozwiązaniem zagadek podsumowujących zdobyte informacje. Warto promować ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi.
doradca zawodowy
wychowawca kl.III
Karolina Narożnik
Kolorowy tydzień dla ZIEMI!
- 16.04.2025
Kolorowy Tydzień dla ZIEMI!
22 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.
W związku z tym w dniach 14-16 kwietnia w ramach celebrowania Dnia Ziemi, prosimy społeczność szkolną, aby dostosowała kolor swojej garderoby do konkretnego dnia. Postawa ta ma na celu zachęcić do aktywnej postawy na rzecz otaczającej nas przyrody.
Poniedziałek (14 kwietnia) – Dzień Ziemi – kolor zielony - symbolizujący roślinność i naturę.
Wtorek (15 kwietnia)– Dzień Wody – kolor niebieski - symbolizujący związek z naturą, w tym z wodą i niebem
Środa (16 kwietnia) – Dzień Słońca – kolor żółty – symbolizujący energię, radość, ciepło i słońce.
Organizatorzy:
Urszula Dąbrowska
Justyna Kostrzewska
Samorząd Uczniowski.
Znani czytają... 4. odsłona
- 16.04.2025
- 6
Tym razem w ramach innowacji pedagogicznej "Znani czytają, a ja kim będę?" gościliśmy p. J. Bombę - Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyśmierzycach, osobę, która dźwiga na swoich barkach ciężar odpowiedzialności za stan czytelnictwa w naszej gminie, oddaną całym sercem swojej pracy, otwartą na wymagania, potrzeby i gusty czytelników, pasjonatkę literatury.
Nasi uczniowie zasypali p. Dyrektor gradem pytań o ulubione książki, przedmioty szkolne, pierwszą przeczytaną lekturę (oczywiście "Dzieci z Bullerbyn"), najgrubszą przeczytaną książkę.
Nie zabrakło zapytań o aspekty pracy bibliotekarza i dyrektora biblioteki. Uczniowie byli ciekawi, ile woluminów liczy biblioteka (około 10.000!), jaką wartość stanowią te książki, skąd biblioteka pozyskuje fundusze na zakup nowych pozycji.
P. Dyrektor J. Bomba przyniosła ze sobą teatrzyk kamishibai, który zachwycił zebranych, i wykorzystała go do przeczytania "Królowej Pszczół Braci Grimm."
W podsumowaniu uczniowie napisali: "Warto odwiedzać bibliotekę", "Praca dyrektora w bibliotece jest ciężka", "Na dzisiejszej lekcji dowiedzieliśmy się, że warto czytać książki."
Dziękujemy p. J. Bombie za poświęcony czas. Życzymy dużo zdrowia, pomyślności, realizacji planów i marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
A. Budzik
Dzień Włoski
- 16.04.2025
#Erasmus+ #2024-1-PL01-KA121-SCH-000235464
20#Erasmus+ #2024-1-PL01-KA121-SCH-000235464
09 kwietnia przenieśliśmy się do słonecznej Italii – krainy pysznej pizzy, aromatycznego espresso, romantycznych gondoli i niekończącego się „dolce vita”! Rozpoczęliśmy dzień włoski w rytmie radosnej tarantelli - tradycyjnego tańca, który rozgrzewa serca i duszę! Następnie zaprosiliśmy na przedstawienie „W bajkowym świecie ekobohaterów”. Stworzyliśmy dzień pełen włoskiej magii, który był przyjazny dla naszej planety. Wyjątkowa scenka w naszej włoskiej restauracji była przeprowadzona w języku angielskim. Zachwyciła wszystkich obecnych. Na zakończenie odbyła się degustacja regionalnych potraw kuchni włoskiej.
Z całego serca dziękujemy za obecność Pani Magdalenie Leńczuk, szkoleniowcowi i pilotowi wyjazdów. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć ten wyjątkowy czas, pełen emocji, radości i wzajemnej życzliwości. Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Imbor Dyrektor Szkoły, Pani Małgorzacie Zajączkowskiej Burmistrz Wyśmierzyc, Pracownikom Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Wyśmierzycach, Radzie Rodziców oraz Rodzicom. To dzięki Wam nasze wydarzenie nabrało szczególnego blasku. Wasze uśmiechy i ciepłe słowa są dla nas największą nagrodą. Mamy nadzieję, że „Nasza Włoska Przygoda” dostarczyła Wam wielu miłych wrażeń i pozostanie w pamięci na długo. Niech włoskie „dolce vita” towarzyszy Wam każdego dnia – cieszcie się każdą chwilą, troszczcie się o naturę i zawsze miejcie w sercu miejsce na radość i miłość.
Opiekunowie wyjazdu do Włoch.