• KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

          • Tylko jedna jest taka noc, śpiewać nam się godzi...

            Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych tradycji uroczystości Narodzenia Pańskiego, szczególnie w naszym kraju. Polska ma najwięcej kolęd ze wszystkich krajów katolickich na świecie.

            7 stycznia w niedzielny, zimowy wieczór, wraz z p. Dyrektor naszej szkoły, Księdzem Proboszczem, p. Burmistrzem Wyśmierzyc, Rodzicami, Uczniami, Pracownikami szkoły, śpiewaliśmy przepiękne utwory bożonarodzeniowe. Świąteczna dekoracja, kolędy i pastorałki wykonane przez społeczność szkolną, pozwoliły nam na nowo przenieść się sercem do czasów narodzin Chrystusa.

            W kolędach zawarta jest prostota i tajemnica. Pani Dyrektor w krótkich komentarzach przybliżyła nam historię ich powstania.

            Za kontynuowanie tej pięknej tradycji wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa.

            Pastorałka "Złota gwiazdka" w wykonaniu Julki.uczennicy klasy II

            Pastorałka "W żłóbeczku" w wykonaniu Leny, uczennicy klasy II

            Utwór "Skrzypi wóz" w wykonaniu Piotra z klasy VI

            "Oj, Maluśki, Maluśki" w wykonaniu Pani Dyrektor Urszuli Imbor.

            Wykonanie kolędy "Wśród nocnej ciszy" przez p. Karola Pakułę.

          • BIEG PO ZDROWIE

          • W listopadzie i w grudniu uczniowie klasy IV realizowali program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, którego celem było zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. W ciągu całego cyklu wykonali zadania, które dotyczyły wielu aspektów uzależnienia nikotynowego oraz prewencji: Palenie jest niezdrowe. Jak się nie dać złowić nałogowi? Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów? Palenie szkodzi. Jak zrobić, żeby nie palić? Jak to zrobić, żeby inni nie palili? Zajęcia realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowałam do wieku uczniów. Realizacja programu odbywała się w formie: ćwiczeń, dyskusji, prezentacji, pracy w grupie, omawiania plakatów, tworzenia komiksów i folderów, wywiadów z osobami niepalącymi: Podczas lekcji uczestnicy wymieniali refleksje i pomysły, liczyli koszty palenia papierosów. Z realizacją programu, jego celowością zapoznani zostali również rodzice. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli stosować w życiu codziennym.

            Elżbieta Popiel

          • Wyniki konkursu plastyczno-językowego

          • 22 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno - językowego na najpiękniejszą kartkę z życzeniami bożonarodzeniowymi zorganizowanego przez p. Łucję Ratecką-Geszejter w klasach I-III. Prace konkursowe oceniane były pod względem poprawności językowej, oryginalności przekazu, ogólnego wrażenia estetycznego oraz wkładu pracy dziecka. Jury w składzie p. Katarzyna Głaczkowska, p. Karolina Kozłowska oraz p. Aneta Wójcik po burzliwych obradach przyznało następujące nagrody:

            I m-ce – Oliwia Nowak kl. I

            II m-ce – Igor Pakuła kl. II

            III m-ce – Jakub Szymczyk kl. II

            Wyróżnienia:

            Hanna Sambor – kl. I

            Katarzyna Ajdukiewicz – kl. II

            Pozostali autorzy prac otrzymali upominki za chęci i udział w konkursie.

            Katarzyna Głaczkowska

          • Świątecznie w Świetlicy

          • Przedświąteczny czas upłynął w świetlicy pod znakiem gorączkowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wspólnie przystroili choinkę, zmienili dekorację gazetki z tematyki jesiennej na zimową. Przy melodiach kolęd wykonywali różne prace plastyczne, w tym wizerunek Świętego Mikołaja oraz błyszczące, bogato zdobione choinki. Uczniowie klas starszych tworzyli przepiękne mozaiki z kolorowych kryształków, ćwicząc przy tym koncentrację uwagi. W świetlicy panowała radosna atmosfera.

          • Konkurs plastyczny "Moja ulubiona książka"

          • Uczniowie kl. I wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Moja ulubiona książka", zorganizowanym w ramach innowacji pedagogicznej "Chcecie bajki? Oto bajka...". Gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

          • Mazowiecka Szkółka Dziennikarska

          • W  czwartek 14 grudnia  w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia” w Radomiu odbyło się finałowe spotkanie „Złotej dziesiątki” czyli Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej.

            To  8. edycja autorskiego projektu realizowanego w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Biorąc pod uwagę zmieniające się kryteria kształcenia dzieci i młodzieży,  dziennikarze Radia Radom-pp. Marzena i Michał Tarnowscy prowadzili zajęcia z podstaw dziennikarstwa, pragnąc zaszczepić uczniom pasję i zamiłowanie do sztuki dziennikarskiej. Zwracali jednocześnie uwagę na takie zagadnienia jak myślenie krytyczne, umiejętność czytania ze zrozumieniem  czy rzetelne dziennikarstwo. Odwiedzili dziesięć gmin, spotykając się z młodzieżą w szkołach i ośrodkach kultury. Z każdego spotkania wyłonili 10 uczniów z jedną najaktywniejszą osobą, która otrzymała zaproszenie do redakcji. Z naszej szkoły na finał zostali zaproszeni uczniowie klasy  VII i VIII. Z przyczyn od nas niezależnych nie wzięliśmy udziału w spotkaniu, dlatego  upominki i nagrodę dla najaktywniejszej osoby, Amelii Pawlik z kl. VII, wręczył p. Burmistrz - W. Sępioł.

            Anna Budzik

             

             

             

             

             

             

             

             

          • Konkurs recytatorski "Idą Święta"

          • Za nami  XVII  Konkurs Recytatorski "Idą Święta”, którego organizatorem jest Białobrzeskie Centrum Kultury "BIAŁE BRZEGI”.

            Również w tym roku  młodzi recytatorzy nie zawiedli; w kategorii kl. I- IV  wystąpiło  46 deklamatorów, a w kategorii V-VIII  - 18.

            Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy  i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

            A.   Budzik

          • Światowy Dzień Bez Przekleństw

          • 17 grudnia przypadał Światowy Dzień Bez Przekleństw. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje. Kiedy przeklinamy najczęściej, kiedy jesteśmy zdenerwowani. Jeśli nauczymy się panować nad swoimi emocjami i opanujemy stres, nie będziemy odczuwali potrzeby, żeby bluzgać. Najlepsza podobno jest medytacja. Osoba odstresowana łatwiej radzi sobie z kryzysową sytuacją i mniej przeklina.

            Zachęcamy Was do włączenia się do tej akcji i proponujemy podzielić się dobrym słowem z kolegą i koleżanką.

          • Bajkowe Mikołajki

          • Bajkowe Mikołajki z zespołem Maskotki dla uczniów klas I-III

            18 grudnia 2023 r. naszą szkołę odwiedził zespół Maskotki ze specjanym świątecznym programem. Podczas spotkania dzieci bawiły się przy piosenkach, m.in. „Lokomotywa Mikołaj”, „Hu, hu, ha”, „Ulepimy dziś bałwana”, „Ja gram na gitarze”. Zabawę prowadził wesoły Elf i Pani Mikołajowa. Duże wrażenie na wszystkich zrobił pokaz iluzji. Dzieci chętnie brały udział w show i z niecierpliwością oczekiwały kolejnych trików. Jednak najbardziej wyczekiwanym przez dzieci punktem programu było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Podczas miłej pogawędki Mikołaj upewnił się, czy wszyscy byli grzeczni. Potem zaczął rozdawać prezenty. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia.

            Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

            Jadwiga Furmańska

          • Wycieczka do Radomia

          • 15 grudnia  uczniowie  kl. VI i VIII wybrali  się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem programu  był seans  filmowy.  Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli muzyczny film fantasy z 2023 r pod tytułem "Wonka”, który opowiadał historię Willy'ego Wonki, postaci z powieści Roalda Dahla. 

            Przedstawiał jego początki jako cukiernika i geniusza. Uwagę przykuła gwiazdorska obsada, zapadająca w pamięć muzyka, treści dotyczące przyjaźni, uczciwości i umiejętności współpracy w grupie.

            Następnie wszyscy udali się do Jump World - parku trampolin. Można było tylko pozazdrościć sprawności i kondycji. Chętni wzięli udział  w zorganizowanych rozgrywkach sportowych i odebrali drobne upominki.

            Na koniec wybrali się do  restauracji McDonald’s. Po przeżytych wrażeniach z apetytem zjedli zamówione dania. Zmęczeni, ale zadowoleni dzielili się w drodze powrotnej swoimi odczuciami, przeplatając je śpiewaniem piosenek.

            A. Budzik

             

             

             

          • Wyniki II. etapu konkursu InstaLogik

          • #instalogik #programowanie #konkursogólnopolski

            Wielkie gratulacje dla uczniów PSP w Wyśmierzycach:

            1. Grzegorza Górnickiego,

            2. Piotra Ajdukiewicza,

            3. Szymona Bartuszka,

            którzy zakwalifikowali się do III. etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik edycja 2023/2024.

            Grzegorz i Piotr już po raz trzeci będą walczyć o najlepsze miejsca.

            Brawo, uczniowie, jesteśmy z Was dumni i życzymy powodzenia!!!

          • Szkolny konkurs recytatorski

          • "Już słychać kolędy, już pachnie świętami”

            14 grudnia zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim o tematyce bożonarodzeniowej. Podczas konkursu spośród 22 recytatorów wyłoniliśmy zwycięzców, którzy będą nas reprezentować w Bożonarodzeniowym XVII Konkursie Recytatorskim pt. Idą Święta w Białobrzeskim Centrum Kultury Białe Brzegi.

            W kategorii klas I-III:

            Zuzanna Kacprzak

            Amelia Żak

            Karolina Sokołowska

            W kategorii klas: IV-VIII

            Piotr Ajdukiewicz

            Wiktoria Ajdukiewicz

            Bartłomiej Kopycki

            Gratulujemy i życzymy sukcesów na scenie.

          • Warsztaty świąteczne w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

          • 12 grudnia 2023 r. klasa pierwsza wzięła udział w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyśmierzycach. Pierwszoklasiści wysłuchali pięknych opowiadań świątecznych i wykazali się znajomością tradycji bożonarodzeniowych odpowiadając na wszystkie zagadki i pytania. Następnie wykonali z papieru i ozdobili świąteczne choinki. Wszyscy poczuli magię świąt i wspaniałą atmosferę spotkania. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • Projekt OSEhero i Bezpieczni w Sieci
        • 15.05.2024
        • #osehero #nask #bezpieczniwsieci

          W ramach uczestnictwa w projekcie #OSEhero uczniowie klasy VII zrealizowali projekt edukacyjny "Bezpieczni w Sieci", mający na celu podniesienie ich kompetencji cyfrowych. Projekt trwający od stycznia do końca kwietnia 2024 r. został przygotowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. Uczniowie pogłębili wiedzę z obszaru bezpieczeństwa w Internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji, a potwierdzeniem ukończenia szkolenia w systemie e-learningowym będą indywidualne certyfikaty dla każdego uczestnika z wyszczególnieniem tematyki zrealizowanych kursów. Efektem nabytej wiedzy są plakaty na temat cyfrowego bezpieczeństwa, przygotowane przez siódmoklasistów.

          Beata Górnicka

        • Egzamin ósmoklasisty - matematyka
        • 15.05.2024
        • Dzisiaj odbył się drugi dzień zmagań naszych ósmoklasistów z arkuszem egzaminacyjnym. Prym wiodła królowa nauk - matematyka.

          Zadania typu prawda - fałsz, miary kątów, wyrażenia algebraiczne, układ współrzędnych, pola figur i wiele innych zadań.

          Ufff, czekamy na angielski…

        • Egzamin ósmoklasisty
        • 15.05.2024
        • Egzaminem z języka polskiego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli maraton egzaminacyjny.

          Wszyscy bardzo się stresowali, w końcu to pierwszy tak istotny sprawdzian wiedzy.

          Najbardziej obawiali się epopei narodowej, ale los okazał się łaskawy. Mieli do rozwiązania 18 zadań. Odnosiły się do tekstów zamieszczonych w arkuszu: fragmentu "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego (o akcji zrywania faszystowskich flag przez Alka i Rudego), fragmentu książki francuskiegofilozofa Frédérica Lenoira "O szczęściu. Podróż filozoficzna" i wiersza Czesława Miłosza "Dar". Musieli też napisać tekst własny – wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych w tematów. Jeden miał charakter argumentacyjny, drugi - charakter twórczy.

          Po wyjściu z sal egzaminacyjnych emocje powoli opadały; na twarzach pojawił się uśmiech i zadowolenie.

          Przed naszą gromadką jutro egzamin z matematyki, a następnie z języka angielskiego.

          Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik - będzie znany 3 lipca br. - ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

          Dopingujemy i życzymy owocnych wyników.

        • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów
        • 15.05.2024
        • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          W dniach 9-10 maja uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty wydawnictwa OPERON. Jest to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza on szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiadomości przyrodniczych. Tegoroczny sprawdzian składał się z czterech arkuszy testowych: język polski „No to jedziemy!” – słuchanie ze zrozumieniem, język polski „Dzień z życia klasy III c” – czytanie ze zrozumieniem, matematyka „Dzień z życia klasy III c”, przyroda. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowy strój, napisali sprawdzian, a teraz czekają na wyniki.

          Trzymamy kciuki!!!

        • Wyśpiewany sukces
        • 10.05.2024
        • #FestiwalPiosenkioZdrowiu #sanepidbialobrzegi #zdrowie #radość

          Brawa dla Wokalistów!

          Uczniowie klas 1-3 wyśpiewali pierwsze miejsce w etapie powiatowym 31. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu , a tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca w Siedlcach.

          Wielkie gratulacje dla Małych Artystów oraz Rodziców. Oto lista członków zespołu, którzy wytrwale przygotowywali się do prezentacji na scenie Starostwa Powiatowego w Białobrzegach i zapracowali sobie na ten sukces:

          kl. 1

          Zuzanna Kacprzak

          Hanna Sambor

          Franciszek Sęk

          kl. 2

          Katarzyna Ajdukiewicz

          Lena Kawecka

          Nina Lipiec

          Julia Miazga

          Jagoda Łysakowska

          Amelia Żak

          kl. 3

          Aleksandra Piwowar

          Życzymy dalszych sukcesów wokalnych oraz powodzenia w następnym etapie!!!

          Beata Górnicka

        • "Ziemię kochamy i o nią dbamy" - konkurs
        • 10.05.2024
        • "Ziemię kochamy i o nią dbamy"

          26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego pod nazwą "Ziemię kochamy i o nią dbamy". Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wspaniałym talentem. Jury wyłoniło zwycięzców. Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy wykazali się kreatywnością, pomysłowością i doskonałymi umiejętnościami.

        • Program "Żyj dobrze"
        • 07.05.2024
        • #Żyj#dobrze

          W ramach programu ,,Żyj dobrze” propagującego zdrowy styl życia, uczniowie kl. I i II przygotowali zdrowe kanapki. Własnoręcznie zrobione śniadanie z pełnowartościowych produktów z pewnością przekonało uczniów do wdrażania właściwych nawyków żywieniowych. Apetyczne, kolorowe kanapeczki smakowały wyśmienicie.

        • MAJOWE ŚWIĘTO
        • 26.04.2024
        • MAJOWE ŚWIĘTO

          Uroczystym wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczął się w naszej szkole apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Recytatorzy z kl. VI i VII deklamowali wiersze o wolności i niepodległości. Ze strony publiczności padły pytania, co to jest konstytucja i dlaczego zajmuje tak ważne miejsce w naszej historii.

          Wydarzenia z tamtych dni przybliżyli nam narratorzy z kl. VII w tekstach nawiązujących do okoliczności uchwalenia tej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji w dniu 3 maja 1791 r.

          Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali tekstów. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierownictwem p. B. Górnickiej. Takie utwory jak "Piosenka młodego patrioty”, "Witaj, majowa jutrzenko", ,,Piękna jest nasza ziemia” i inne przejmująco wybrzmiały w wykonaniu młodych artystów. Widownia dołączyła do śpiewających i echa patriotycznych piosenek rozlegały się w całej szkole.

          Anna Budzik