• Projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów
          w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Tytuł projektu: "Kraj wielu legend. Szkoła podstawowa odkrywa historię’’

Numer projektu: 2021-1-PMU-4296

W ramach projektu Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca w Wyśmierzyce nawiązuje współpracę ze szkołą Gymnasio Kontariotissas znajdująca się w regionie Pieria w Grecji.

Termin realizacji projektu: 01.03.2023 r. - 30.06.2023 r., czas trwania: 4 miesiące.

Termin realizacji mobilności: 30.04.2023 r. – 13.05.2023 r.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości edukacji języków obcych oraz historii, mitologii i kultury greckiej, szlifowanie umiejętności kadry nauczycielskiej oraz rozwój potencjału uczniów za pomocą specjalnie przygotowanych zajęć dydaktycznych oraz szczegółowo zaplanowanego czasu z młodzieżą.

Kluczowe kompetencje, które rozwiną uczestnicy projektu to m.in:

• kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji;
          • kompetencje w zakresie wielojęzyczności;
          • kompetencje cyfrowe;
          • kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się;
          • kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

​​​​​​​Projekt zakłada udział 20 uczniów (klasy 6-8) i 4 opiekunów, którzy wyjadą na 2-tygodniową mobilność.

.