• Jesteśmy dumni!

          • Jesteśmy dumni!

            Utalentowani Uczniowie z naszej szkoły wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas eliminacji gminnych do 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” oraz XLI Małego Konkursu Recytatorskiego, które zorganizowane zostały przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyśmierzycach

            Nominacje do Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” otrzymali:

            1. Piotr Ajdukiewicz – kl. VI

            2. Zuzanna Kacprzak – kl. I

            Nominacje do Małego Konkursu Recytatorskiego:

            1. Wiktoria Ajdukiewicz – kl. IV

            2. Amelia Narożnik – kl. V

            3. Karolina Sokołowska – kl. II

            4. Amelia Żak – kl. II

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną interpretacje utworów, odpowiednio dobrany repertuar, odwagę i pasję.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Konkurs rozstrzygnięty

          • Konkurs ogłoszony przez Pana Wojciecha Sępioła Burmistrza Wyśmierzyc, w ramach spotkania uczniów Szkoły w Wyśmierzycach z polskim siatkarzem Pawłem Zagumnym, został rozstrzygnięty!

            Bilety rodzinne na mecze siatkówki rozdane! Gratulujemy!!!

            W imieniu uczniów dziękujemy Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród.

            Społeczność szkolna.

          • Piątoklasiści w akcji

          • Takich lekcji się nie zapomina!

            Podczas lekcji języka polskiego w klasie V rozpoczęliśmy swoją przygodę z mitami i mitologicznymi bohaterami. Zdolni piątoklasiści przygotowywali klasową premierę miniatury teatralnej pt. "Demeter i Kora".

            Wszyscy, niezależnie od przydzielonego zadania, zaangażowali się w mitologiczny spektakl.

            Elżbieta Popiel

          • Dzień walki z depresją

          • W dzisiejszym dynamicznym społeczeństwie, pełnym wyzwań i presji, zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza w kontekście dzieci i nastolatków, stają się coraz bardziej dominującym problemem.

            Jednym z nich, który wymaga szczególnej uwagi i zrozumienia, jest problem depresji u najmłodszych. Choć przez długi czas mówiono o depresji głównie w kontekście dorosłych, to jednak coraz bardziej uświadamiamy sobie, że dotyka ona także dzieci i młodzież, kształtując ich rozwój i perspektywę świata.

            Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia.

            Już w piątek, 23 lutego obchodzony jest Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Warto pamiętać, że depresja to choroba jak każda inna. Nie jest oznaką słabości. Jest bardzo demokratyczna – dotyka ludzi w różnym wieku, różnej płci i niezależnie od statusu społecznego. O depresji za mało się rozmawia. Dla wielu z nas jest ona wciąż powodem do wstydu a jej symptomy są lekceważone lub mylone z innymi problemami. W przypadku dzieci i nastolatków, kluczowym jest obserwacja, rozmowa i szybkie działanie.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą.

                                                                                                                                              F. K. Dmochowski

            21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zaproponowaliśmy uczniom zabawę z językiem polskim: bezbłędnego odczytania wylosowanych łamańców językowych, określanie znaczenia związków frazeologicznych, ułożenie jak największej liczby słów z wylosowanych wyrazów, zapamiętanie wyrazów z trudnością ortograficzną z przeczytanego tekstu dyktanda. Zaprezentowaliśmy również cytaty oraz wiersze o języku polskim, a także krótkie filmiki animowane z cyklu Błyskawiczne dzieje polszczyzny.

            Elżbieta Popiel

          • Spotkanie z Mistrzem

          • #pawełzagumny #spotkaniezmistrzem

            Spotkanie z Mistrzem!!!

            Dziś społeczność Szkoły w Wyśmierzycach miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w Spotkaniu z Mistrzem. Swoją obecnością zaszczycił nas pierwszy rozgrywający reprezentacji Polski we wszystkich najważniejszych turniejach piłki siatkowej, pierwszy i jedyny – jak dotąd – polski siatkarz, który reprezentował nasz kraj podczas czterech turniejów olimpijskich. W swojej karierze zawodniczej rozegrał 427 meczów – jak sam dziś wspominał – z orłem na piersi. Paweł Zagumny, bo o nim właśnie mowa, zaczynał trenować jako siedmiolatek pod okiem swoich rodziców – także siatkarzy. Sukcesy sportowe (m.in. Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Europy, I. miejsce w Lidze Światowej, Wicemistrzostwo w Pucharze Świata) zawdzięcza swojej ciężkiej i systematycznej pracy w klubach sportowych w kraju (MKS MDK Warszawa, AZS Politechnika Warszawska, Czarni Radom, Morze, Szczecin, AZS PZU UWM Olsztyn, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) i za granicą (włoskim Edilbasso Padwa oraz greckim Panathinaikos Ateny).

            Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Sępiołowi, dzięki któremu mogliśmy się spotkać z tak Niezwykłą Osobowością.

          • Spotkanie z poezją dziecięcą

          • Spotkanie z poezją dziecięcą

            Wielu wrażeń artystycznych i umiejętności krasomówczych dostarczyli nam uczniowie, którzy dn. 15.02.24r. wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt. ,,Spotkanie z poezją dziecięcą”. Konkurs adresowany był do uczniów z klas I – VIII i miał na celu rozbudzenie wrażliwości dzieci na kulturę słowa, doskonalenie poprawności wymowy oraz motywowanie do wystąpień publicznych.

            Do konkursu przystąpiło 29 osób z klas I - VI, które oceniało Jury w składzie: p. Elżbieta Popiel, p. Anna Budzik i p. Ewa Górnicka. Podczas konkursu prezentowane były wybrane wiersze polskich poetów. Jury konkursowe oceniało: dobór repertuaru, interpretacje wierszy, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

            W kategorii klas I – III

            Nagrody:

            I miejsce – Zuzanna Narożnik

            II miejsce – Jan Wojciechowski

            III miejsce – Amelia Żak

            Wyróżnienia:

            Zuzanna Kacprzak

            Karolina Sokołowska

            Julia Miazga

            Kinga Fliśnik

            W kategorii klas IV – VI

            Nagrody:

            I miejsce – Piotr Ajdukiewicz

            II miejsce – Szymon Bartuszek

            IIImiejsce – ex aequo:

            ​ Amelia Narożnik i Wiktoria Ajdukiewicz

            Wyróżnienia:

            Aleksander Antoszewski

            Emil Dziubiński

            Florian Łabędzki

            Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zostali nominowani do gminnych eliminacji do 47. Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka” oraz XLI Małego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy Nagrodzonym i Wyróżnionym oraz dziękujemy za udział w konkursie wszystkim Młodym Recytatorom. Życzymy nieustannej przyjemności z odkrywania pięknej literatury dla dzieci.

          • Nowe toalety

          • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, 

            z radością informuję, że od poniedziałku 19 lutego 2024r. społeczność szkolna a w szczególności uczniowie klas 1-4 będą korzystać z wyremontowanych na parterze szkoły dwóch toalet. Nowe rozwiązania zastosowane w łazienkach pozwalają na komfort użytkowania i wpływają na estetykę. W przypadku naszych toalet remont oznaczał bardzo szeroki zakres prac i stworzenie wnętrza praktycznie od podstaw. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym uczniowie zyskali bezpieczne, pięknei funkcjonalne toalety na miarę XXI wieku.Dziękuję Uczniom i Rodzicom za cierpliwe oczekiwanie na dobrą zmianę. Dziękuję Pracownikom UM za pracę związaną z przygotowaniem dokumentacji.

            Szczególne podziękowania kieruję do Pana Wojciecha Sępioła Burmistrza Wyśmierzyc, który dał zielone światło na remont dwóch łazienek i przekazał fundusze na ten cel. Wyrazy uznania dla  Pana Łukasza Adamczyka - właściciela Firmy INSTAL-KOMPLEKS i Pracowników za cierpliwość, wyrozumiałość i rzetelnie wykonaną pracę.

            Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.” 

            - Earl Nightingale

            Z wyrazami szacunku

            Urszula Imbor dyrektor Szkoły


            Tak już jest!!! 

            Toaleta dziewcząt

            Toaleta chłopców

            Tak był kiedyś....

          • Uczniowie klas IV-VIII w BCK "Białe Brzegi"

          • Znaczącą grę świateł, niezwykłe efekty specjalne, nawet pojedynek na szable obejrzeli uczniowie klas IV-VIII w przedstawieniu "Sherlock Holmes", które miało miejsce w białobrzeskim Centrum Kultury. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili kolejne etapy odkrywania kulisów tajemniczej zbrodni. Na szczęście słynny detektyw i tym razem rozwikłał kryminalną zagadkę. Wszyscy gorącymi oklaskami podziękowali za niezwykłe wrażenia, których dostarczyli nam artyści.

            A. Budzik

          • Lekcja muzyki

          • Lekcja muzyki w naszej szkole to m.in. gra na instrumentach. Dziś w roli głównej flety i ćwiczenia do szkolnej uroczystości. Jak nam poszło...?

          • Bezpieczeństwo cyfrowe

          • W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w lekcji DBI „Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad", prowadzonej przez specjalistów z NASK, podczas której dowiedzieli się, czym jest cyfrowy ślad oraz jak może wpłynąć na naszą reputację online i wizerunek w Internecie; otrzymanie stażu lub pracy w wymarzonej firmie. Zajęcia zostały przygotowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

            Na zajęciach informatyki uczniowie klasy VI, w ramach DBI, przygotowali plakaty na temat cyberprzemocy.

            Beata Górnicka

          • Spotkanie z funkcjonariuszem KPP w Białobrzegach

          • Dnia 13.02.2024 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji sierż. st. Magdaleną Zawadzką – Miros, która przeprowadziła prelekcje o tematyce profilaktycznej. Tematem spotkania z uczniami klas I- IV było bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym oraz jak rozpoznać i unikać różnego rodzaju zagrożeń np. w kontakcie z nieznajomymi. Prelekcja dla uczniów z klasy V-VIII dotyczyła niebezpieczeństw oraz skutków wynikających z niewłaściwego wykorzystywania Internetu. W trakcie spotkania uczniowie zostali uświadomieni, czym jest zjawisko cyberprzemocy, skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł oraz działań policji w kierunku zapobiegania przestępstwom w sieci.

            Ewa Górnicka, Aneta Żak

          • Nie takie straszne lektury...

          • Nie takie lektury straszne, jak je malują!

            Klasa 5a podczas omawiania „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” przeżyła nową lekturową przygodę. Piątoklasiści mieli za zadanie w zwykłym tekturowym pudełku umieścić to, co im się z przeczytaną książką kojarzy lub przedstawić dowolną scenę z akcji powieści. Wyobraźnia i kreatywność uczniów nie zna granic. W pudełkowych szafach znalazła się zimowa Narnia, ze śniegiem z waty, futerka, ubranka na wieszaku, flakoniki, eliksiry, plastikowe miecze i tarcze, figurki zwierząt, ptasie mleczko… dużo pomysłów.

            Elżbieta Popiel

          • Walentynki

          • Walentynki to dobra okazja do świętowania, dlatego z tej okazji 12 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Wszyscy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki.Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

          • Dzień pizzy

          • U nas dziś w szkole królowała pizza … prosto z pieca przez żołądek do serca

            Samo słowo pochodzi z łaciny, a „picea” oznacza właśnie placek mączny. Gdy cofniemy się w czasie, okaże się, że wypiekano ją już w starożytnej Grecji, Rzymie, a nawet w Egipcie.

            W szkole w Wyśmierzycach była najsmaczniejsza…

            NIEBO W GĘBIE!

            Paniom Kucharkom bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość…

          • Komiks na lekcjach języka polskiego

          • Komiks na lekcjach języka polskiego

            Uczniowie klasy 5 bardzo lubią świat komiksu. Za pomocą zwięzłego tekstu, ciekawych rysunków oraz wyrazów dźwiękonaśladowczych stworzyli pasjonujące, nowe przygody bohatera komiksu "Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1944".

            Elżbieta Popiel

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • Projekt OSEhero i Bezpieczni w Sieci
        • 15.05.2024
        • #osehero #nask #bezpieczniwsieci

          W ramach uczestnictwa w projekcie #OSEhero uczniowie klasy VII zrealizowali projekt edukacyjny "Bezpieczni w Sieci", mający na celu podniesienie ich kompetencji cyfrowych. Projekt trwający od stycznia do końca kwietnia 2024 r. został przygotowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. Uczniowie pogłębili wiedzę z obszaru bezpieczeństwa w Internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji, a potwierdzeniem ukończenia szkolenia w systemie e-learningowym będą indywidualne certyfikaty dla każdego uczestnika z wyszczególnieniem tematyki zrealizowanych kursów. Efektem nabytej wiedzy są plakaty na temat cyfrowego bezpieczeństwa, przygotowane przez siódmoklasistów.

          Beata Górnicka

        • Egzamin ósmoklasisty - matematyka
        • 15.05.2024
        • Dzisiaj odbył się drugi dzień zmagań naszych ósmoklasistów z arkuszem egzaminacyjnym. Prym wiodła królowa nauk - matematyka.

          Zadania typu prawda - fałsz, miary kątów, wyrażenia algebraiczne, układ współrzędnych, pola figur i wiele innych zadań.

          Ufff, czekamy na angielski…

        • Egzamin ósmoklasisty
        • 15.05.2024
        • Egzaminem z języka polskiego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli maraton egzaminacyjny.

          Wszyscy bardzo się stresowali, w końcu to pierwszy tak istotny sprawdzian wiedzy.

          Najbardziej obawiali się epopei narodowej, ale los okazał się łaskawy. Mieli do rozwiązania 18 zadań. Odnosiły się do tekstów zamieszczonych w arkuszu: fragmentu "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego (o akcji zrywania faszystowskich flag przez Alka i Rudego), fragmentu książki francuskiegofilozofa Frédérica Lenoira "O szczęściu. Podróż filozoficzna" i wiersza Czesława Miłosza "Dar". Musieli też napisać tekst własny – wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych w tematów. Jeden miał charakter argumentacyjny, drugi - charakter twórczy.

          Po wyjściu z sal egzaminacyjnych emocje powoli opadały; na twarzach pojawił się uśmiech i zadowolenie.

          Przed naszą gromadką jutro egzamin z matematyki, a następnie z języka angielskiego.

          Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik - będzie znany 3 lipca br. - ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

          Dopingujemy i życzymy owocnych wyników.

        • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów
        • 15.05.2024
        • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          W dniach 9-10 maja uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty wydawnictwa OPERON. Jest to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza on szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiadomości przyrodniczych. Tegoroczny sprawdzian składał się z czterech arkuszy testowych: język polski „No to jedziemy!” – słuchanie ze zrozumieniem, język polski „Dzień z życia klasy III c” – czytanie ze zrozumieniem, matematyka „Dzień z życia klasy III c”, przyroda. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowy strój, napisali sprawdzian, a teraz czekają na wyniki.

          Trzymamy kciuki!!!

        • Wyśpiewany sukces
        • 10.05.2024
        • #FestiwalPiosenkioZdrowiu #sanepidbialobrzegi #zdrowie #radość

          Brawa dla Wokalistów!

          Uczniowie klas 1-3 wyśpiewali pierwsze miejsce w etapie powiatowym 31. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu , a tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca w Siedlcach.

          Wielkie gratulacje dla Małych Artystów oraz Rodziców. Oto lista członków zespołu, którzy wytrwale przygotowywali się do prezentacji na scenie Starostwa Powiatowego w Białobrzegach i zapracowali sobie na ten sukces:

          kl. 1

          Zuzanna Kacprzak

          Hanna Sambor

          Franciszek Sęk

          kl. 2

          Katarzyna Ajdukiewicz

          Lena Kawecka

          Nina Lipiec

          Julia Miazga

          Jagoda Łysakowska

          Amelia Żak

          kl. 3

          Aleksandra Piwowar

          Życzymy dalszych sukcesów wokalnych oraz powodzenia w następnym etapie!!!

          Beata Górnicka

        • "Ziemię kochamy i o nią dbamy" - konkurs
        • 10.05.2024
        • "Ziemię kochamy i o nią dbamy"

          26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego pod nazwą "Ziemię kochamy i o nią dbamy". Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wspaniałym talentem. Jury wyłoniło zwycięzców. Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy wykazali się kreatywnością, pomysłowością i doskonałymi umiejętnościami.

        • Program "Żyj dobrze"
        • 07.05.2024
        • #Żyj#dobrze

          W ramach programu ,,Żyj dobrze” propagującego zdrowy styl życia, uczniowie kl. I i II przygotowali zdrowe kanapki. Własnoręcznie zrobione śniadanie z pełnowartościowych produktów z pewnością przekonało uczniów do wdrażania właściwych nawyków żywieniowych. Apetyczne, kolorowe kanapeczki smakowały wyśmienicie.

        • MAJOWE ŚWIĘTO
        • 26.04.2024
        • MAJOWE ŚWIĘTO

          Uroczystym wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczął się w naszej szkole apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Recytatorzy z kl. VI i VII deklamowali wiersze o wolności i niepodległości. Ze strony publiczności padły pytania, co to jest konstytucja i dlaczego zajmuje tak ważne miejsce w naszej historii.

          Wydarzenia z tamtych dni przybliżyli nam narratorzy z kl. VII w tekstach nawiązujących do okoliczności uchwalenia tej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji w dniu 3 maja 1791 r.

          Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali tekstów. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierownictwem p. B. Górnickiej. Takie utwory jak "Piosenka młodego patrioty”, "Witaj, majowa jutrzenko", ,,Piękna jest nasza ziemia” i inne przejmująco wybrzmiały w wykonaniu młodych artystów. Widownia dołączyła do śpiewających i echa patriotycznych piosenek rozlegały się w całej szkole.

          Anna Budzik