Serdecznie zapraszamy Wszystkich do wspólnej zabawy!
FESTYN RODZINNY!
Biblioteka - miejsce na czasie
- 2
#Tydzień Bibliotek
W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie" uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu z panią bibliotekarką Brygidą Łysakowską. Uczniowie z uwagą wysłuchali ciekawostek na temat funkcjonowania szkolnej biblioteki oraz opowiadania "Mały pirat”. Choć pierwszoklasiści od niedawna są czytelnikami to przekonali się, że biblioteka to miejsce wyjątkowe. Każdy jest tu mile widziany. Każdy może znaleźć tu dla siebie książkę i przenieść się w inny świat. Na koniec spotkania uczniowie przeprowadzili wywiad z panią Brygidą i oczywiście wypożyczyli książki.
Projekt OSEhero i Bezpieczni w Sieci
- 5
#osehero #nask #bezpieczniwsieci
W ramach uczestnictwa w projekcie #OSEhero uczniowie klasy VII zrealizowali projekt edukacyjny "Bezpieczni w Sieci", mający na celu podniesienie ich kompetencji cyfrowych. Projekt trwający od stycznia do końca kwietnia 2024 r. został przygotowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. Uczniowie pogłębili wiedzę z obszaru bezpieczeństwa w Internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji, a potwierdzeniem ukończenia szkolenia w systemie e-learningowym będą indywidualne certyfikaty dla każdego uczestnika z wyszczególnieniem tematyki zrealizowanych kursów. Efektem nabytej wiedzy są plakaty na temat cyfrowego bezpieczeństwa, przygotowane przez siódmoklasistów.
Beata Górnicka
Egzamin ósmoklasisty - matematyka
- 6
Dzisiaj odbył się drugi dzień zmagań naszych ósmoklasistów z arkuszem egzaminacyjnym. Prym wiodła królowa nauk - matematyka.
Zadania typu prawda - fałsz, miary kątów, wyrażenia algebraiczne, układ współrzędnych, pola figur i wiele innych zadań.
Ufff, czekamy na angielski…
Egzamin ósmoklasisty
- 5
Egzaminem z języka polskiego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli maraton egzaminacyjny.
Wszyscy bardzo się stresowali, w końcu to pierwszy tak istotny sprawdzian wiedzy.
Najbardziej obawiali się epopei narodowej, ale los okazał się łaskawy. Mieli do rozwiązania 18 zadań. Odnosiły się do tekstów zamieszczonych w arkuszu: fragmentu "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego (o akcji zrywania faszystowskich flag przez Alka i Rudego), fragmentu książki francuskiegofilozofa Frédérica Lenoira "O szczęściu. Podróż filozoficzna" i wiersza Czesława Miłosza "Dar". Musieli też napisać tekst własny – wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych w tematów. Jeden miał charakter argumentacyjny, drugi - charakter twórczy.
Po wyjściu z sal egzaminacyjnych emocje powoli opadały; na twarzach pojawił się uśmiech i zadowolenie.
Przed naszą gromadką jutro egzamin z matematyki, a następnie z języka angielskiego.
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik - będzie znany 3 lipca br. - ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.
Dopingujemy i życzymy owocnych wyników.
Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów
- 3
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
W dniach 9-10 maja uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty wydawnictwa OPERON. Jest to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza on szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiadomości przyrodniczych. Tegoroczny sprawdzian składał się z czterech arkuszy testowych: język polski „No to jedziemy!” – słuchanie ze zrozumieniem, język polski „Dzień z życia klasy III c” – czytanie ze zrozumieniem, matematyka „Dzień z życia klasy III c”, przyroda. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowy strój, napisali sprawdzian, a teraz czekają na wyniki.
Trzymamy kciuki!!!
Wyśpiewany sukces
- 12
#FestiwalPiosenkioZdrowiu #sanepidbialobrzegi #zdrowie #radość
Brawa dla Wokalistów!
Uczniowie klas 1-3 wyśpiewali pierwsze miejsce w etapie powiatowym 31. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu , a tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca w Siedlcach.
Wielkie gratulacje dla Małych Artystów oraz Rodziców. Oto lista członków zespołu, którzy wytrwale przygotowywali się do prezentacji na scenie Starostwa Powiatowego w Białobrzegach i zapracowali sobie na ten sukces:
kl. 1
Zuzanna Kacprzak
Hanna Sambor
Franciszek Sęk
kl. 2
Katarzyna Ajdukiewicz
Lena Kawecka
Nina Lipiec
Julia Miazga
Jagoda Łysakowska
Amelia Żak
kl. 3
Aleksandra Piwowar
Życzymy dalszych sukcesów wokalnych oraz powodzenia w następnym etapie!!!
Beata Górnicka
"Ziemię kochamy i o nią dbamy" - konkurs
- 9
"Ziemię kochamy i o nią dbamy"
26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego pod nazwą "Ziemię kochamy i o nią dbamy". Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wspaniałym talentem. Jury wyłoniło zwycięzców. Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy wykazali się kreatywnością, pomysłowością i doskonałymi umiejętnościami.
PODZIĘKOWANIE
Program "Żyj dobrze"
- 12
#Żyj#dobrze
W ramach programu ,,Żyj dobrze” propagującego zdrowy styl życia, uczniowie kl. I i II przygotowali zdrowe kanapki. Własnoręcznie zrobione śniadanie z pełnowartościowych produktów z pewnością przekonało uczniów do wdrażania właściwych nawyków żywieniowych. Apetyczne, kolorowe kanapeczki smakowały wyśmienicie.
MAJOWE ŚWIĘTO
- 17
MAJOWE ŚWIĘTO
Uroczystym wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczął się w naszej szkole apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Recytatorzy z kl. VI i VII deklamowali wiersze o wolności i niepodległości. Ze strony publiczności padły pytania, co to jest konstytucja i dlaczego zajmuje tak ważne miejsce w naszej historii.
Wydarzenia z tamtych dni przybliżyli nam narratorzy z kl. VII w tekstach nawiązujących do okoliczności uchwalenia tej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji w dniu 3 maja 1791 r.
Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali tekstów. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierownictwem p. B. Górnickiej. Takie utwory jak "Piosenka młodego patrioty”, "Witaj, majowa jutrzenko", ,,Piękna jest nasza ziemia” i inne przejmująco wybrzmiały w wykonaniu młodych artystów. Widownia dołączyła do śpiewających i echa patriotycznych piosenek rozlegały się w całej szkole.
Anna Budzik
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
Nie hejtuj!!!
Rany zadane słowami goją się długo.
Często nie zdajemy sobie sprawy z siły jakie mają nasze słowa. Słowa wypowiadane przez Ciebie do innych mogą pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na ich samopoczucie. Masz w sobie moc! Wykorzystaj ją mądrze! Niech Twoje słowa będą wsparciem dla innych!
Pedagodzy
"Przemoc werbalna..." - warsztaty
- 11
W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas 1-8 wzięli udział w warsztatach pt. „Przemoc werbalna - czyli o krzywdzącej sile słów”. Celem warsztatów było przekazanie uczniom, że przemoc werbalna jest tak samo krzywdząca jak fizyczna oraz przedstawienie im konsekwencji jakie za sobą niesie.
Korzyści jakie przyniesie uczniom warsztat:
• uświadomienie, czym jest przemoc werbalna i jakie są jej formy,
• zrozumienie przyczyn stosowania agresji słownej,
• poznanie konsekwencji dla sprawcy i ofiary przemocy werbalnej,
• nabycie umiejętności skutecznej komunikacji bez wulgaryzmów,
• wypracowanie asertywnej postawy wobec osoby stosującej przemoc werbalną.
Warsztaty prowadzone metodami aktywnymi, angażowały uczniów, którzy rozmawiali na temat mocy słów, zdobyli również umiejętności pozwalające na skuteczne rozwiązywanie pojawiających się sytuacji konfliktowych oraz stworzyli Kodeks przeciw przemocy.
Pedagodzy
Pozytywna dyscyplina
W dniu dzisiejszym w naszej szkole Pani Psycholog oraz Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny - Marta Rzewuska -przeprowadziła szkolenie dla rodziców z Pozytywnej Dyscypliny. Jest to metoda wychowawcza polegająca na wyznaczaniu zasad i reguł w oparciu o szacunek i miłość, a także uczenie dzieci tego, co my uznajemy za ważne.
Bardzo dziękujemy za obecność.
Dzień Ziemi 2024
- 7
Już od rana uśmiechnięte słońce przyglądało się działaniom uczniów naszej szkoły, którzy rozpoczęli świętowanie Dnia Ziemi od zasadzenia drzewek i krzewów na terenie placówki ( p. Justyna zakupiła śliczne roślinki - migdałowce, forsycje, bzy i katalpy).
Następnie autokarami udaliśmy się do siedziby Koła Łowieckiego TROP w Kiedrzynie. Korzystając z ładnej pogody uczniowie grali w piłkę, gry planszowe, malowali i podziwiali przepiękny krajobraz.
15Czytali ,,Bon ton w przyrodzie” i inne książki, wpisując się tym w obchody Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich (p. Bibliotekarka zabrała na wyjazd chyba pół biblioteki ). Cóż może być przyjemniejszego od słuchania fragmentu z ,,Tajemniczego ogrodu” o rudziku, kiedy obok słychać ptasie trele?
Cóż może być przyjemniejszego od słuchania wierszyka o niesfornym jeżyku, kiedy w zaroślach przemyka kolczaste zwierzątko?
W tym czasie p. Szymon i p. Marcin zajęli się rozpalaniem ogniska i grillowaniem. Każdy dostał pieczoną kiełbaskę, a łasuchy (tych nie brakowało) nawet więcej.
Po poczęstunku nie zapomnieliśmy po sobie posprzątać, bo wiemy, jak dbać o naszą Ziemię każdego dnia, nie tylko w dniu Jej święta.
Cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania Kołu Łowieckiemu TROP za użyczenie swojej siedziby i tym samym podarowanie dzieciom radości, uśmiechu i zabawy.
A. Budzik
Egzamin tuż, tuż...
#AktywniBłękitni
- 1
Uczniowie kl. 7 realizując program #AktywniBłękitni, w minionym tygodniu na lekcji geografii, skupili się na zagadnieniach związanych z obiegiem wody, zjawiskiem suszy, zagrożeniami występowania suszy w Polsce. Program ma na celu zdobycie przez uczniów szerokiej wiedzy na temat ekologii, w tym ochrony środowiska, rekreacji wodnej oraz zagrożeń, jakie niesie woda.
Lekcja otwarta dla Przedszkolaków
- 4
Przedszkolaki z Przedszkola Przyjaciół Kubusia Puchatka gościły na lekcji otwartej w klasie pierwszej, której celem było kształtowanie umiejętności wykonywania obliczeń pieniężnych. Zajęcia były świetną okazją, aby przyszli uczniowie przekonali się jak przebiega nauka w szkole, a najciekawszą częścią lekcji okazała się zabawa w sklep.
Święto Chrztu Polski
- 3
W 2019 roku Sejm oficjalnie ustanowił Święto Chrztu Polski 14 kwietnia.
W poniedziałek, 15.04.2024r., odbył się w naszej Szkole uroczysty apel z okazji 1058 rocznicy Chrztu Polski. Uczniowie z klas V-VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny, dzięki któremu społeczność szkolna miała okazję do celebracji i refleksji nad naszym dziedzictwem oraz wartościami, które przez wieki kształtowały nasz kraj. Chrzest Mieszka I to kamień milowy historii. Mistrz malarstwa historycznego, Jan Matejko, na swoim obrazie pt. ,,Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P. 965" przedstawił scenę zbiorowego przyjęcia chrztu jako symboliczne pojawienie się zachodniej cywilizacji na ziemiach Polan. W czasie akademii oprócz narracji historycznych
i wierszy wybrzmiały takie pieśni jak: ,,Hymn III Tysiąclecia - Wypłyń na głębię", ,,Chrzest naszą nadzieją". Na zakończenie apelu popłynęła piękna pieśń ,,Zdumienie" - tryptyk rzymski w wykonaniu uczennicy klasy szóstej.Pani Dyrektor podkreśliła jak ważna jest świadomość własnych korzeni, o których nigdy nie wolno nam zapomnieć.
,,…Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być - Gdzie jesteś, źródło?... Gdzie jesteś źródło?!"
Jan Paweł lI
Organizatorzy
Aktualności
Co nowego w szkole?Uroczysta akademia
- 25.04.2025
- 17
Uroczystą akademią uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Tym razem przenieśliśmy się do studia TVP Rzeczpospolita, gdzie nadawano dziennik telewizyjny tamtego pamiętnego dnia (3 maja 1791r.).
Prezenter łączył się z korespondentami z Sejmu, którzy pytali wychodzących z sali sejmowej króla i hetmanów o wrażenia po uchwalonej konstytucji. Mieliśmy okazję usłyszeć opinię o tym wydarzeniu innych europejskich przywódców (z Paryża i Rosji).
Wysłuchaliśmy nowych przebojów w wykonaniu uczniów klas młodszych ("Witaj, majowa jutrzenko", "Flaga Polski"), wiadomości sportowych (m.in. niezadowoleni posłowie hetmani wyzwali na pojedynek na szable przedstawicieli stronnictwa postępowego) oraz prognozę pogody (na Litwie spodziewano się huraganów, więc pogodynka radziła, żeby w tym dniu nie zakładać peruk). Aktorzy występujący w strojach epoki pozwolili wczuć nam się w klimat tamtych dni.
P. Dyrektor Urszula Imbor w ciepłych słowach podziękowała wszystkim zaangażowanym za przygotowanie uroczystości. P. Burmistrz Małgorzata Zajączkowska życzyła radosnego świętowania.
Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie utwór "Tu wszędzie jest moja ojczyzna."
A. Budzik
Znani czytają... 6. odsłona
- 24.04.2025
- 24
Na kolejnym spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej „Znani czytają, a ja kim będę?” gościliśmy p. Adama Łysakowskiego - rolnika, mechanika, hodowcę koni, kierowcę wozu strażackiego i ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy w OSP w Wyśmierzycach, doskonałego lektora Pisma Świętego, Rycerza Kolumba w naszej Parafii.
Uczniowie zadawali pytania związane z tak licznymi obowiązkami naszego Gościa.
Dowiedzieliśmy się, jakie były początki działalności w straży, ile metrów ma wąż strażacki, jak często strażacy wyjeżdżają do pożarów (w ciągu jednego roku nawet takie sytuacje zdarzały się ponad 60 razy!), jakie sytuacje były szczególnie trudne i niebezpieczne (m.in. pożar lasu koło Odrzywołu kilka lat temu). Pan Adam opowiadał też o innych wypadkach (komunikacyjnych) i związanych z ratowaniem zwierząt, a także przytoczył wiele ciekawostek o świętym Florianie.
Nasz Gość przyniósł ze sobą defibrylator - urządzenie, za pomocą którego ratownicy medyczni ratują życie ludzkie w przypadku zatrzymania akcji serca do momentu przyjazdu zespołu ratowniczego.
Uczniowie mieli okazję poćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie i pozycję boczną bezpieczną na koledze.
P. A. Łysakowski przyniósł ze sobą ciekawe pozycje książkowe, które od wielu lat wzruszają czytelników. Przeczytał fragment powieści „Awantura o Basię” K. Makuszyńskiego. To kolejna okazja do promowania czytelnictwa, bo dzisiaj właśnie obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Życzymy dużo zdrowia, sił i wytrwałości w pełnieniu wszystkich obowiązków.
Niech św. Florian, Patron Strażaków, którego wspomnienie obchodzimy 4 maja, otacza swoją opieką Wszystkich Strażaków i Ich Rodziny.
A. Budzik
Wyświetl statystyki i reklamy
Wszystkie reakcje:
1818
Znani czytają... 5. odsłona
- 16.04.2025
- 9
W ramach innowacji pedagogicznej "Znani czytają, a ja kim będę?" gościliśmy p. Małgorzatę Zajączkowską, Burmistrza Wyśmierzyc, ale także członkinię KGW "Grzmiączki" i Kobiecej Drużyny Pożarniczej w Wyśmierzycach.
Nasi uczniowie pytali o sprawy związane z funkcjonowaniem Urzędu Gminy, ciekawiło ich, jak wygląda praca p. Burmistrz, jaką szkołę trzeba ukończyć, aby pełnić tę funkcję, kto ustala budżet, z jakimi organizacjami współpracuje jednostka samorządowa. Nie zabrakło pytań o plany na przyszłość związane z wybudowaniem basenu, uruchomieniem kina, skateparku czy wymianą bramek na orliku.
Nasz Gość zdradził nam, jakie inwestycje będą realizowane w przyszłości!
P. Burmistrz przyniosła na spotkanie mnóstwo książek, którymi zaczytywała się w dzieciństwie (m.in. "Plastusiowy pamiętnik" i serię książek o Tomku Wilmowskim) oraz te, po które sięga najczęściej.
Przeczytała fragment powieści "Tomek w Krainie Kangurów" A. Szklarskiego.
W podsumowaniu uczniowie napisali: "Praca burmistrza nie jest łatwa, Dowiedzieliśmy się dużo o pracy burmistrza."
Wśród uczniów na pewno znajdą się przyszli działacze samorządowi - wybrzmiało to w jednym ze zdań: "Chcę zostać burmistrzem."
P. Burmistrz podarowała szkole unikatowy egzemplarz "Pana Tadeusza" z niespotykanymi grafikami J. M. Szancera.
W dedykowanym liście umieściła napis: "Niech nasze piękne polskie tradycje i obyczaje zapisane na kartach tej księgi kształtują Waszą tożsamość narodową. Niech będą one kompasem, który wskaże Wam właściwą drogę i pomoże odnaleźć swoje miejsce w świecie."
Dziękujemy za te ciepłe i budujące słowa.
Dziękujemy p. M. Zajączkowskiej - Burmistrzowi Wyśmierzyc za poświęcony czas. Życzymy dużo zdrowia, pomyślności, realizacji planów i marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
A. Budzik
Z WIZYTĄ W BANKU
- 16.04.2025
- 4
Zdobywanie wiedzy na temat oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi to kluczowe działania niezbędne dla każdego człowieka. Trzecioklasistom ten temat nie jest obcy. Podczas wizyty w Banku Spółdzielczym w Wyśmierzycach pozyskali wiele potrzebnych informacji dotyczących zarządzania oszczędnościami. Dowiedzieli się m.in. czym jest tajemnica bankowa, z ilu cyfr składa się nr konta bankowego, od którego roku życia można zostać posiadaczem takiego konta. Pracownicy banku przybliżyli specyfikę zawodów wykonywanych w tej placówce: analityk bankowy, doradca klienta, specjalista ds. obsługi klienta, agent kredytowy, kasjer bankowy, konwojent. Uczniowie kl. III bez problemu poradzili sobie z rozwiązaniem zagadek podsumowujących zdobyte informacje. Warto promować ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi.
doradca zawodowy
wychowawca kl.III
Karolina Narożnik
Kolorowy tydzień dla ZIEMI!
- 16.04.2025
Kolorowy Tydzień dla ZIEMI!
22 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.
W związku z tym w dniach 14-16 kwietnia w ramach celebrowania Dnia Ziemi, prosimy społeczność szkolną, aby dostosowała kolor swojej garderoby do konkretnego dnia. Postawa ta ma na celu zachęcić do aktywnej postawy na rzecz otaczającej nas przyrody.
Poniedziałek (14 kwietnia) – Dzień Ziemi – kolor zielony - symbolizujący roślinność i naturę.
Wtorek (15 kwietnia)– Dzień Wody – kolor niebieski - symbolizujący związek z naturą, w tym z wodą i niebem
Środa (16 kwietnia) – Dzień Słońca – kolor żółty – symbolizujący energię, radość, ciepło i słońce.
Organizatorzy:
Urszula Dąbrowska
Justyna Kostrzewska
Samorząd Uczniowski.
Znani czytają... 4. odsłona
- 16.04.2025
- 6
Tym razem w ramach innowacji pedagogicznej "Znani czytają, a ja kim będę?" gościliśmy p. J. Bombę - Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyśmierzycach, osobę, która dźwiga na swoich barkach ciężar odpowiedzialności za stan czytelnictwa w naszej gminie, oddaną całym sercem swojej pracy, otwartą na wymagania, potrzeby i gusty czytelników, pasjonatkę literatury.
Nasi uczniowie zasypali p. Dyrektor gradem pytań o ulubione książki, przedmioty szkolne, pierwszą przeczytaną lekturę (oczywiście "Dzieci z Bullerbyn"), najgrubszą przeczytaną książkę.
Nie zabrakło zapytań o aspekty pracy bibliotekarza i dyrektora biblioteki. Uczniowie byli ciekawi, ile woluminów liczy biblioteka (około 10.000!), jaką wartość stanowią te książki, skąd biblioteka pozyskuje fundusze na zakup nowych pozycji.
P. Dyrektor J. Bomba przyniosła ze sobą teatrzyk kamishibai, który zachwycił zebranych, i wykorzystała go do przeczytania "Królowej Pszczół Braci Grimm."
W podsumowaniu uczniowie napisali: "Warto odwiedzać bibliotekę", "Praca dyrektora w bibliotece jest ciężka", "Na dzisiejszej lekcji dowiedzieliśmy się, że warto czytać książki."
Dziękujemy p. J. Bombie za poświęcony czas. Życzymy dużo zdrowia, pomyślności, realizacji planów i marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
A. Budzik
Dzień Włoski
- 16.04.2025
#Erasmus+ #2024-1-PL01-KA121-SCH-000235464
20#Erasmus+ #2024-1-PL01-KA121-SCH-000235464
09 kwietnia przenieśliśmy się do słonecznej Italii – krainy pysznej pizzy, aromatycznego espresso, romantycznych gondoli i niekończącego się „dolce vita”! Rozpoczęliśmy dzień włoski w rytmie radosnej tarantelli - tradycyjnego tańca, który rozgrzewa serca i duszę! Następnie zaprosiliśmy na przedstawienie „W bajkowym świecie ekobohaterów”. Stworzyliśmy dzień pełen włoskiej magii, który był przyjazny dla naszej planety. Wyjątkowa scenka w naszej włoskiej restauracji była przeprowadzona w języku angielskim. Zachwyciła wszystkich obecnych. Na zakończenie odbyła się degustacja regionalnych potraw kuchni włoskiej.
Z całego serca dziękujemy za obecność Pani Magdalenie Leńczuk, szkoleniowcowi i pilotowi wyjazdów. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć ten wyjątkowy czas, pełen emocji, radości i wzajemnej życzliwości. Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Imbor Dyrektor Szkoły, Pani Małgorzacie Zajączkowskiej Burmistrz Wyśmierzyc, Pracownikom Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Wyśmierzycach, Radzie Rodziców oraz Rodzicom. To dzięki Wam nasze wydarzenie nabrało szczególnego blasku. Wasze uśmiechy i ciepłe słowa są dla nas największą nagrodą. Mamy nadzieję, że „Nasza Włoska Przygoda” dostarczyła Wam wielu miłych wrażeń i pozostanie w pamięci na długo. Niech włoskie „dolce vita” towarzyszy Wam każdego dnia – cieszcie się każdą chwilą, troszczcie się o naturę i zawsze miejcie w sercu miejsce na radość i miłość.
Opiekunowie wyjazdu do Włoch.