PODZIĘKOWANIE
O uczuciach i emocjach
Czym różnią się emocje od uczuć? A czym jest nastrój? Czy emocje dzielimy na dobre i zle? Do rozmowy zaprasza psycholog Marta Rzewuska
Wieczór Kolęd i Pastorałek
#okiemkobiety
44WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK 2025 r. - IV odsłona.
„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,
Niech kolęduje z nami cała ziemia”
To była prawdziwa uczta dla zmysłów!
12 stycznia 2025 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca w Wyśmierzycach już po raz czwarty odbył się WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK.
Wyśpiewane wspólnie utwory przywołały wspomnienia i wprowadziły radość w naszą codzienność. Widowisko sceniczne „W drodze do Betlejem” przypomniało m. in. o znaczeniu kolęd nie tylko w polskiej religijności, ale również szeroko rozumianej kulturze, która nie boi się mówić o godności człowieka.
W czasie koncertu zabrzmiały utwory pełne radości, refleksji i bliskości. Nasi utalentowani uczniowie wczuli się w powierzone im role i wspaniale je odegrali. Młodzi aktorzy i wokaliści, oczarowując muzyką, kostiumami i wyrafinowanym ruchem scenicznym przenieśli licznie zgromadzoną publiczność do ubogiej stajenki, pełnego przepychu i czarnej magii dworu króla Heroda oraz gorącego piekła.
WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK uświetnili swą obecnością zaproszeni goście. Pani Urszula Imbor, Dyrektor Szkoły, powitała Panią Małgorzatę Zajączkowską Burmistrz Wyśmierzyc, Księdza Roberta Sionka Proboszcza Parafii Wyśmierzyce, Radnych Miasta, Radę Rodziców, Mieszkańców, Przyjaciół i Sympatyków Szkoły.
Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM za przybycie, za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery,
a wspaniałym Paniom z #OKIEM KOBIETY za medialne upamiętnienie naszej uroczystości.
Organizatorzy
Lekcja obserwowana w kl. III
- 15
Celem orientacji zawodowej w kl. I-III jest wstępne zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji. Stwarzając sytuację edukacyjną sprzyjającą poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji, uczniowie kl. III uczestniczyli w lekcji obserwowanej z zakresu orientacji zawodowej. Trzecioklasiści rozwijali kompetencje społeczne podczas pracy w grupach. Wykazali się umiejętnością posługiwania się technologiami informatycznymi odczytując kody QR, pod którymi kryły się zagadki zawodoznawcze. Wykazali się kreatywnością wykonując ćwiczenia, które polegające na przypisaniu atrybutu do zawodu, w pracy którego jest on niezbędny. Poznali znaczenie pojęć związanych z rynkiem pracy: praca, zawód, kompetencje, kwalifikacje.
Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.
(P. C.)
Wychowawca kl. III
Karolina Narożnik
Prawa dziecka - konkurs
W konkursie „Prawa dziecka” organizowanym przez Panią Psycholog Martę Rzewuską jury w składzie:
Urszula Imbor- dyrektor szkoły
Marta Rzewuska- psycholog
Aneta Żak- pedagog
Anna Pawłowska- wychowawczyni klasy 1
Aneta Wójcik- wychowawczyni klasy 2
Karolina Narożnik- wychowawczyni klasy 3
oceniło prace plastyczne klas 1-3 przyznając punkty (1-5) w następujących kategoriach:
estetyka, forma, oryginalność, zgodność z tematyką. Po zsumowaniu wszystkich punktów przyznano 5 wyróżnień: Hanna Sambor, Iga Sobczak, Kaja Porczek, Jan Fołtyn i Gabriela Szewczyk. Miejsca na podium zajęły:
III: Oliwia Nowak
II: Ola Tomczyk
I: Katarzyna Ajdukiewicz
Serdecznie wszystkim gratuluję! Nagrody i dyplomy czekają na zwycięzców i wyróżnionych
Spotkanie z p. Martą Maj
- 14
Spotkanie autorskie z panią Martą Maj
7 stycznia uczniów klas 1-3 odwiedził niezwykły czworonożny gość .Wraz z właścicielami - panią Martą i panem Mateuszem przybył do nas pies Precel- bohater serii książek dla dzieci pt. "Przygody psa Precla".Autorka książek pani Marta Maj,przeprowadziła warsztaty.podczas których dzieci poznały zachowania piesków,ich emocje i co jest niezwykle ważne zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu w towarzystwie czworonoga.
Uczniowie rozwiązywali quiz, odpowiadali na pytania w oparciu swoje doświadczenia ze zwierzątkami. Wysłuchali również treści wybranej książki o przygodach Precelka, czytanej przez autorkę. On sam w tym czasie przechadzał się po sali, łasy na głaskanie i psie smaczki.Spotkanie było okazją do nabycia nowej wiedzy oraz miłego spędzenia czasu z lekturą i jej psim bohaterem- krótko mówiąc,prawdziwa przygoda z psem Preclem
Konkurs plastyczno-językowy
- 2
W dniach 04.12 do 12.12.2024r. odbył się konkurs plastyczno-językowy "Pocztówka bożonarodzeniowa” z życzeniami w języku angielskim, w którym wzięli udział uczniowie kl. 1-4. Uczniowie wykonali piękne pocztówki techniką dowolną, a wyłonienie zwycięzców było arcytrudnym zadaniem. Każdy z uczniów otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo Macmillan.
Oto zwycięzcy:
- miejsce I: Jagoda Łabędzka kl.2, Filip Sobieraj kl.4, Antonii Furmański kl.2,
- miejsce II: Marcin Rosłaniec kl.4, Oliwia Nowak kl.2,
- miejsce III: Marcel Łabędzki kl.4, Hanna Sambor kl.2, Lena Syta kl.1,
- wyróżnienie Iga Sobczak kl.2.
Gratuluję!!!
Ł. Ratecka-Geszejter
ZAPROSZENIE
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
Idą Święta - konkurs powiatowy
- 8
Idą Święta
Magię Świąt Bożego Narodzenia dało się odczuć podczas XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego
,,Idą Święta” w Białobrzeskim Centrum Kultury. Naszą Szkołę reprezentowało sześciu uczniów:
W kategorii klas I-IV:
Zuzanna Kacprzak
Julia Miazga
Amelia Żak
W kategorii klas V-VIII:
Wiktoria Ajdukiewicz
Aleksander Antoszewski
Florian Łabędzki
Wszyscy recytatorzy z naszej Szkoły pięknie zaprezentowali przygotowane utwory.
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy trzeciej, Julii Miazdze osiągnięcia wyróżnienia w konkursie
Warsztaty cukiernicze
- 10
Świąteczne warsztaty cukiernicze w kl. I-III. Zdobienie domków z piernika. Świetna nauka i zabawa.
Awans do III etapu konkursu InstaLogik 2024
#instalogik #programowanie #informatyka
Kolejny sukces Naszych Uczniów
Dziś, 13 grudnia 2024 r. ogłoszone zostały oficjalne wyniki II etapu VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2024.
Z wielką radością informuję, że do III etapu awansowało sześcioro uczniów PSP w Wyśmierzycach, w tym:
Antoni Rola - kl. IV,
Filip Sobieraj - kl. IV,
Agata Jarosz - kl. VI,
Piotr Ajdukiewicz - kl. VII,
Grzegorz Górnicki - kl. VII,
Stanisław Mańtorski - kl. VII.
Gratuluję Uczniom wytrwałości, systematycznej pracy podczas dodatkowych sesji treningowych i życzę równie dobrych wyników w etapie finałowym, który odbędzie się w marcu 2025.
Pozostałych uczestników konkursu zapraszam do startu w VII edycji konkursu.
Beata Górnicka
Festiwal Jeremiego Przybory w Białobrzegach
W czwartek, 12 grudnia Hania Sambor, uczennica drugiej klasy PSP w Wyśmierzycach wzięła udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Jeremiego Przybory w Białobrzegach. Dla Hani to już drugi konkurs wokalny, w którym rywalizowała z uzdolnionymi uczniami województwa mazowieckiego.
Gratulujemy naszej Wokalistce i życzymy sukcesów!!!
PS. Autorzy zdjęć: p. M. Sambor i p. B. Łysakowska
Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami
Miło nam poinformować, że trzy uczennice Naszej Szkoły: Hania Sambor, Julka Miazga i Lena Kawińska wzięły udział w 26. Radomskich Spotkaniach z Kolędami i Pastorałkami.
Wielkie gratulacje dla naszych Wokalistek, które znalazły się w gronie osób uczestniczących w kwalifikacjach do Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
Finał Złotej Dziesiątki
- 7
W czwartek 12 grudnia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu odbyło się finałowe spotkanie „Złotej dziesiątki” czyli Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej.
To 12 edycja autorskiego projektu realizowanego w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Biorąc pod uwagę zmieniające się kryteria kształcenia dzieci i młodzieży, dziennikarze Radia Radom-p. Marzena Tarnowska i p. Paweł Serwatko prowadzili zajęcia z podstaw dziennikarstwa, pragnąc zaszczepić uczniom pasję
i zamiłowanie do sztuki dziennikarskiej. Zwracali jednocześnie uwagę na takie zagadnienia jak myślenie krytyczne, umiejętność czytania ze zrozumieniem czy rzetelne dziennikarstwo. Odwiedzili dziesięć gmin, spotykając się z młodzieżą w szkołach
i ośrodkach kultury. Z każdego spotkania wyłonili uczniów z jedną najaktywniejszą osobą, która otrzymała zaproszenie na zakończenie edycji. Z naszej szkoły na finał zostali zaproszeni uczniowie klasy VI, VII i VIII, którzy oglądali pracę dziennikarzy "od kuchni” . W spotkaniu finałowym uczestniczył wicemarszałek województwa mazowieckiego p. Rafał Rajkowski oraz właściciele Radia Radom- p. Joanna Stachurska- Ruszkowska i p. Paweł Wolski.
Najaktywniejsza osoba, którą wyłoniono podczas szkolnych warsztatów, Anna Sitarek z kl. VII, otrzymała pamiątkowy upominek.
Anna Budzik
Mazowiecka Szkółka Dziennikarska
- 2
9 grudnia kolejny raz w murach naszej szkoły gościliśmy p. Marzenę Tarnowską i Pawła Serwatko, redaktorów Radia Radom. Realizują oni projekt „Złota Dziesiątka” czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Nasi goście opowiadali o swojej drodze zawodowej, aspektach pracy.
Biorąc pod uwagę zmieniające się kryteria kształcenia dzieci i młodzieży, dziennikarze prowadzili zajęcia z podstaw dziennikarstwa, pragnąc zaszczepić uczniom pasję i zamiłowanie do sztuki dziennikarskiej. Zwracali jednocześnie uwagę na takie zagadnienia jak myślenie krytyczne, umiejętność czytania ze zrozumieniem czy rzetelne dziennikarstwo.
Wspomnieli o hejcie internetowym, na który dziennikarze są szczególnie narażeni. Uczulali przed wszechobecnym zjawiskiem click bait (odnośniki, które swoim tytułem lub grafiką, zachęcają użytkowników do kliknięcia i przejścia na stronę. Zazwyczaj nagłówek odnośnika ma niewiele wspólnego z treścią np. artykułu znajdującego się na stronie). Przestrzegali przed angażowaniem się w komentarze. Osoba, która hejtuje, ma problemy z zaakceptowaniem siebie.
Praca w zawodzie dziennikarza nie jest nudna, tutaj nic nie można zaplanować. Na koniec dziennikarze wybrali najaktywniejszą osobę, Annę z kl. VII, która będzie reprezentować naszą szkołę w finałowym spotkaniu
w Radomiu.A. Budzik
Podsumowanie programu realizowanego w kl. 1-3
- 7
Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” – edycja 2024– zakończony!
Dobiegły końca zajęcia nauki i doskonalenia pływania organizowane dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej
im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca w Wyśmierzycach w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.
W zadaniu uczestniczyło 54 uczniów z klas I-III, z podziałem
na 4 grupy ćwiczebne. Każda z grup zrealizowała 20 godzinny cykl nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów
w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze.
Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymali małe upominki.
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w wyjazdach.
Z niecierpliwością czekały na każdy z nich. Z pełnym ekwipunkiem i z zapałem uczniowie ruszali na pływalnię i skrupulatnie wykonywali polecenia instruktora.
Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat pływania, usprawnili swoje ciało, a także zwiększyli pewność siebie.
Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Wyśmierzycach, dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej
im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca w Wyśmierzycach, wspaniałych Rodziców oraz niezastąpionego wsparcia Grona Pedagogicznego
Justyna Kostrzewska.
Świąteczny Konkurs Recytatorski
- 37
W oczekiwaniu na świąteczny czas miłośnicy poezji 10 grudnia mieli po raz kolejny okazję do zaprezentowania swoich talentów podczas konkursu recytatorskiego „Już słychać kolędy, już pachnie świętami”. W tegorocznym konkursie wzięło udział 33 uczniów z klas I-VII. Ciekawa i wzruszająca interpretacja utworów wprowadziła magiczny nastrój zbliżających się świąt i sprawiła, że niełatwo było wyłonić najlepszych recytatorów. Spośród uczestników konkursu wybrano sześciu laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego „Idą Święta”, organizowanego przez Białobrzeskie Centrum Kultury „BIAŁE BRZEGI”. W kategorii klas I-IV: I miejsce zajęła Zuzanna Kacprzak, II – Amelia Żak, III – Julia Miazga; w kategorii klas V-VII: I miejsce zajął Aleksander Antoszewski, II – Wiktoria Ajdukiewicz, III – Florian Łabędzki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów!
Wycieczka klas I-III
- 9
6 grudnia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce mikołajkowej do Radomia. Z wielką ciekawością wkroczyli w zadziwiający świat iluzji w Trickorama. Mogli wybrać się na przejażdżkę futrzanym samochodem, poczuć jak świat wiruje w krzywym pokoju, zobaczyć ogromną kostkę Rubika, a także przejść zakręcony labirynt pełen luster. W świąteczny nastrój wprowadził uczniów seans filmowy w kinie Helios "Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja".
Magia Świąt - relacje z Kiermaszu Świątecznego
- 1
Magia świąt Niezwykle gwiazdkowy czas zagościł na naszym stoisku podczas IV „Wyśmierskiego Kiermaszu Świątecznego”, były cuda i cudeńka: ręcznie robione bombki, choinkowe zawieszki, świąteczne wianki, pyszne ciasta, aromatyczne pierniczki i pachnące sianko wigilijne. Uczniowie i Rodzice zachwycili nas swoją kreatywnością przygotowując ozdoby świąteczne, za co z całego serca dziękujemy. A na scenie wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów z naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko kiermaszowe i wybrali świąteczne dekoracje. Wesołych Świąt
Aktualności
Co nowego w szkole?Uroczysta akademia
- 25.04.2025
- 17
Uroczystą akademią uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Tym razem przenieśliśmy się do studia TVP Rzeczpospolita, gdzie nadawano dziennik telewizyjny tamtego pamiętnego dnia (3 maja 1791r.).
Prezenter łączył się z korespondentami z Sejmu, którzy pytali wychodzących z sali sejmowej króla i hetmanów o wrażenia po uchwalonej konstytucji. Mieliśmy okazję usłyszeć opinię o tym wydarzeniu innych europejskich przywódców (z Paryża i Rosji).
Wysłuchaliśmy nowych przebojów w wykonaniu uczniów klas młodszych ("Witaj, majowa jutrzenko", "Flaga Polski"), wiadomości sportowych (m.in. niezadowoleni posłowie hetmani wyzwali na pojedynek na szable przedstawicieli stronnictwa postępowego) oraz prognozę pogody (na Litwie spodziewano się huraganów, więc pogodynka radziła, żeby w tym dniu nie zakładać peruk). Aktorzy występujący w strojach epoki pozwolili wczuć nam się w klimat tamtych dni.
P. Dyrektor Urszula Imbor w ciepłych słowach podziękowała wszystkim zaangażowanym za przygotowanie uroczystości. P. Burmistrz Małgorzata Zajączkowska życzyła radosnego świętowania.
Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie utwór "Tu wszędzie jest moja ojczyzna."
A. Budzik
Znani czytają... 6. odsłona
- 24.04.2025
- 24
Na kolejnym spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej „Znani czytają, a ja kim będę?” gościliśmy p. Adama Łysakowskiego - rolnika, mechanika, hodowcę koni, kierowcę wozu strażackiego i ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy w OSP w Wyśmierzycach, doskonałego lektora Pisma Świętego, Rycerza Kolumba w naszej Parafii.
Uczniowie zadawali pytania związane z tak licznymi obowiązkami naszego Gościa.
Dowiedzieliśmy się, jakie były początki działalności w straży, ile metrów ma wąż strażacki, jak często strażacy wyjeżdżają do pożarów (w ciągu jednego roku nawet takie sytuacje zdarzały się ponad 60 razy!), jakie sytuacje były szczególnie trudne i niebezpieczne (m.in. pożar lasu koło Odrzywołu kilka lat temu). Pan Adam opowiadał też o innych wypadkach (komunikacyjnych) i związanych z ratowaniem zwierząt, a także przytoczył wiele ciekawostek o świętym Florianie.
Nasz Gość przyniósł ze sobą defibrylator - urządzenie, za pomocą którego ratownicy medyczni ratują życie ludzkie w przypadku zatrzymania akcji serca do momentu przyjazdu zespołu ratowniczego.
Uczniowie mieli okazję poćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie i pozycję boczną bezpieczną na koledze.
P. A. Łysakowski przyniósł ze sobą ciekawe pozycje książkowe, które od wielu lat wzruszają czytelników. Przeczytał fragment powieści „Awantura o Basię” K. Makuszyńskiego. To kolejna okazja do promowania czytelnictwa, bo dzisiaj właśnie obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Życzymy dużo zdrowia, sił i wytrwałości w pełnieniu wszystkich obowiązków.
Niech św. Florian, Patron Strażaków, którego wspomnienie obchodzimy 4 maja, otacza swoją opieką Wszystkich Strażaków i Ich Rodziny.
A. Budzik
Wyświetl statystyki i reklamy
Wszystkie reakcje:
1818
Znani czytają... 5. odsłona
- 16.04.2025
- 9
W ramach innowacji pedagogicznej "Znani czytają, a ja kim będę?" gościliśmy p. Małgorzatę Zajączkowską, Burmistrza Wyśmierzyc, ale także członkinię KGW "Grzmiączki" i Kobiecej Drużyny Pożarniczej w Wyśmierzycach.
Nasi uczniowie pytali o sprawy związane z funkcjonowaniem Urzędu Gminy, ciekawiło ich, jak wygląda praca p. Burmistrz, jaką szkołę trzeba ukończyć, aby pełnić tę funkcję, kto ustala budżet, z jakimi organizacjami współpracuje jednostka samorządowa. Nie zabrakło pytań o plany na przyszłość związane z wybudowaniem basenu, uruchomieniem kina, skateparku czy wymianą bramek na orliku.
Nasz Gość zdradził nam, jakie inwestycje będą realizowane w przyszłości!
P. Burmistrz przyniosła na spotkanie mnóstwo książek, którymi zaczytywała się w dzieciństwie (m.in. "Plastusiowy pamiętnik" i serię książek o Tomku Wilmowskim) oraz te, po które sięga najczęściej.
Przeczytała fragment powieści "Tomek w Krainie Kangurów" A. Szklarskiego.
W podsumowaniu uczniowie napisali: "Praca burmistrza nie jest łatwa, Dowiedzieliśmy się dużo o pracy burmistrza."
Wśród uczniów na pewno znajdą się przyszli działacze samorządowi - wybrzmiało to w jednym ze zdań: "Chcę zostać burmistrzem."
P. Burmistrz podarowała szkole unikatowy egzemplarz "Pana Tadeusza" z niespotykanymi grafikami J. M. Szancera.
W dedykowanym liście umieściła napis: "Niech nasze piękne polskie tradycje i obyczaje zapisane na kartach tej księgi kształtują Waszą tożsamość narodową. Niech będą one kompasem, który wskaże Wam właściwą drogę i pomoże odnaleźć swoje miejsce w świecie."
Dziękujemy za te ciepłe i budujące słowa.
Dziękujemy p. M. Zajączkowskiej - Burmistrzowi Wyśmierzyc za poświęcony czas. Życzymy dużo zdrowia, pomyślności, realizacji planów i marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
A. Budzik
Z WIZYTĄ W BANKU
- 16.04.2025
- 4
Zdobywanie wiedzy na temat oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi to kluczowe działania niezbędne dla każdego człowieka. Trzecioklasistom ten temat nie jest obcy. Podczas wizyty w Banku Spółdzielczym w Wyśmierzycach pozyskali wiele potrzebnych informacji dotyczących zarządzania oszczędnościami. Dowiedzieli się m.in. czym jest tajemnica bankowa, z ilu cyfr składa się nr konta bankowego, od którego roku życia można zostać posiadaczem takiego konta. Pracownicy banku przybliżyli specyfikę zawodów wykonywanych w tej placówce: analityk bankowy, doradca klienta, specjalista ds. obsługi klienta, agent kredytowy, kasjer bankowy, konwojent. Uczniowie kl. III bez problemu poradzili sobie z rozwiązaniem zagadek podsumowujących zdobyte informacje. Warto promować ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi.
doradca zawodowy
wychowawca kl.III
Karolina Narożnik
Kolorowy tydzień dla ZIEMI!
- 16.04.2025
Kolorowy Tydzień dla ZIEMI!
22 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.
W związku z tym w dniach 14-16 kwietnia w ramach celebrowania Dnia Ziemi, prosimy społeczność szkolną, aby dostosowała kolor swojej garderoby do konkretnego dnia. Postawa ta ma na celu zachęcić do aktywnej postawy na rzecz otaczającej nas przyrody.
Poniedziałek (14 kwietnia) – Dzień Ziemi – kolor zielony - symbolizujący roślinność i naturę.
Wtorek (15 kwietnia)– Dzień Wody – kolor niebieski - symbolizujący związek z naturą, w tym z wodą i niebem
Środa (16 kwietnia) – Dzień Słońca – kolor żółty – symbolizujący energię, radość, ciepło i słońce.
Organizatorzy:
Urszula Dąbrowska
Justyna Kostrzewska
Samorząd Uczniowski.
Znani czytają... 4. odsłona
- 16.04.2025
- 6
Tym razem w ramach innowacji pedagogicznej "Znani czytają, a ja kim będę?" gościliśmy p. J. Bombę - Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyśmierzycach, osobę, która dźwiga na swoich barkach ciężar odpowiedzialności za stan czytelnictwa w naszej gminie, oddaną całym sercem swojej pracy, otwartą na wymagania, potrzeby i gusty czytelników, pasjonatkę literatury.
Nasi uczniowie zasypali p. Dyrektor gradem pytań o ulubione książki, przedmioty szkolne, pierwszą przeczytaną lekturę (oczywiście "Dzieci z Bullerbyn"), najgrubszą przeczytaną książkę.
Nie zabrakło zapytań o aspekty pracy bibliotekarza i dyrektora biblioteki. Uczniowie byli ciekawi, ile woluminów liczy biblioteka (około 10.000!), jaką wartość stanowią te książki, skąd biblioteka pozyskuje fundusze na zakup nowych pozycji.
P. Dyrektor J. Bomba przyniosła ze sobą teatrzyk kamishibai, który zachwycił zebranych, i wykorzystała go do przeczytania "Królowej Pszczół Braci Grimm."
W podsumowaniu uczniowie napisali: "Warto odwiedzać bibliotekę", "Praca dyrektora w bibliotece jest ciężka", "Na dzisiejszej lekcji dowiedzieliśmy się, że warto czytać książki."
Dziękujemy p. J. Bombie za poświęcony czas. Życzymy dużo zdrowia, pomyślności, realizacji planów i marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
A. Budzik
Dzień Włoski
- 16.04.2025
#Erasmus+ #2024-1-PL01-KA121-SCH-000235464
20#Erasmus+ #2024-1-PL01-KA121-SCH-000235464
09 kwietnia przenieśliśmy się do słonecznej Italii – krainy pysznej pizzy, aromatycznego espresso, romantycznych gondoli i niekończącego się „dolce vita”! Rozpoczęliśmy dzień włoski w rytmie radosnej tarantelli - tradycyjnego tańca, który rozgrzewa serca i duszę! Następnie zaprosiliśmy na przedstawienie „W bajkowym świecie ekobohaterów”. Stworzyliśmy dzień pełen włoskiej magii, który był przyjazny dla naszej planety. Wyjątkowa scenka w naszej włoskiej restauracji była przeprowadzona w języku angielskim. Zachwyciła wszystkich obecnych. Na zakończenie odbyła się degustacja regionalnych potraw kuchni włoskiej.
Z całego serca dziękujemy za obecność Pani Magdalenie Leńczuk, szkoleniowcowi i pilotowi wyjazdów. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć ten wyjątkowy czas, pełen emocji, radości i wzajemnej życzliwości. Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Imbor Dyrektor Szkoły, Pani Małgorzacie Zajączkowskiej Burmistrz Wyśmierzyc, Pracownikom Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Wyśmierzycach, Radzie Rodziców oraz Rodzicom. To dzięki Wam nasze wydarzenie nabrało szczególnego blasku. Wasze uśmiechy i ciepłe słowa są dla nas największą nagrodą. Mamy nadzieję, że „Nasza Włoska Przygoda” dostarczyła Wam wielu miłych wrażeń i pozostanie w pamięci na długo. Niech włoskie „dolce vita” towarzyszy Wam każdego dnia – cieszcie się każdą chwilą, troszczcie się o naturę i zawsze miejcie w sercu miejsce na radość i miłość.
Opiekunowie wyjazdu do Włoch.