E-TWINNING
ZREALIZOWANE PROJEKTY
Nazwa projektu: "Rysowanki, utrwalanki"
Projekt powstał z myślą i dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Głownym celem projektu było rozwijanie kreatywności wśród uczniów ze SPE, ale także wzbogacanie słownictwa czynnego i biernego czy rozwijanie umiejętności korzystania z narzędzi cyfrowych. Podczas realizacji projektu uczniowie zostali podzieleni na kilka grup tematycznych a ich zadaniem było stworzenie rymowanych wierszyków o prostej krótkiej treści dotyczących konkretnego tematu oraz stworzenie ilustracji do wierszyków które były wytworem ich rówieśników z innych szkół biorących udział w projekcie. Projekt powstał z myślą i dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Głownym celem projektu było rozwijanie kreatywności wśród uczniów ze SPE, ale także wzbogacanie słownictwa czynnego i biernego czy rozwijanie umiejętności korzystania z narzędzi cyfrowych. Podczas realizacji projektu uczniowie zostali podzieleni na kilka grup tematycznych a ich zadaniem było stworzenie rymowanych wierszyków o prostej krótkiej treści dotyczących konkretnego tematu oraz stworzenie ilustracji do wierszyków które były wytworem ich rówieśników z innych szkół biorących udział w projekcie.
Realizatorzy: Katarzyna Głaczkowska, Aneta Wójcik, Aneta Żak
Termin realizacji: styczeń - maj 2023
Nazwa projektu: "Baśnie, bajki, bajeczki"
Każdy z nas, mały, większy i całkiem duży ma albo miał swoje ulubione bajki i postacie w nich występujące. Wielu z nas trudno by było wyobrazić sobie dzieciństwo bez książek Hansa Christiana Andersena, braci Grimm czy filmów Walta Disneya. W projekcie odbyliśmy razem podróż do zaczarowanego świata, zastanawialiśmy się, dlaczego bajki są ważne, przyglądaliśmy się znanym i mniej znanym bajkom i ich twórcom, wykonaliśmy quizy i zagadki, próbowaliśmy zaprosić do współpracy sztuczną inteligencję, wspólnie stworzyliśmy cyfrową książeczkę z ulubionymi postaciami z bajek, które ożywialiśmy cyfrowo i obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.
Realizatorzy: Katarzyna Głaczkowska, Aneta Wójcik, Brygida Łysakowska, Ewa Górnicka
Termin realizacji: wrzesień 2023 - styczeń 2024
Nazwa projektu: "The Idiom Mystery"
The Idiom Mystery" to międzynarodowy projekt e-Twinning dla uczniów szkoły podstawowej w klasach 1-3 mający na celu eksplorację fascynującego świata angielskich idiomów. Współpracując z rówieśnikami z różnych krajów, uczniowie stworzyli cyfrowy słownik angielskich idiomów oraz wizualne reprezentacje wyrażeń takich jak "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" lub "bułka z masłem", oraz serię filmów ukazujących znaczenie najpopularniejszych idiomów. Nauczyciele z Polski oraz z Włoch współpracowali, aby opracować interaktywne aktywności, takie jak: krzyżówki, gry pamięciowe i bingo, aby zwiększyć zrozumienie idiomów przez uczniów oraz ich zaangażowanie, a także quizy i gry online, aby sprawdzić wiedzę uczniów na temat idiomów. Realizacja aktywności projektowych pozwoliła uczniom zawrzeć nowe znajomości podczas spotkań online z ich rówieśnikami z polskich i włoskich szkół a także poszerzyć swoją wiedze na temat włoskiej kultury i obyczajowości.
Realizatorzy: Katarzyna Głaczkowska, Aneta Wójcik, Karolina Kozłowska
Termin realizacji: marzec - czerwiec 2023
Nazwa projektu: "British and Amarican Adventure"
W II połowie roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klasy V (Bartłomiej Miszczak, Szymon Bartuszek, Amelia Narożnik), klasy VI (Piotr Ajdukiewicz, Szymon Jastrzębski, Kacper Kacprzak, Jakub Kuźma) oraz klasy VII (Amelia Pawlik, Aleksandra Kuźma, Maja Greliak, Marta Lewecka, Zosia Tutakowska, Lena witkowska) pod kierownictwem pani Katarzyny Głaczkowskiej wspólnie realizowali kolejny już projekt językowy e-Twinning pt. „British and American Adventure”. Poprzez realizację projektu i wykonywanie poszczególnych zadań projektowych uczniowie naszej szkoły mieli:
• Zwiększać swoją motywację do nauki poprzez atrakcyjne i interaktywne zajęcia.
• Rozwijać umiejętności badawcze poprzez wspólne gromadzenie i przetwarzanie informacji o kulturach brytyjskiej i amerykańskiej.
• Zwiększać świadomość kulturową i tolerancję poprzez zrozumienie różnic i podobieństw między kulturami.
• Wzmacniać umiejętności współpracy i komunikacji w międzynarodowej grupie uczniów.
• Poznawać nowe narzędzia cyfrowe i rozwijać umiejętności korzystania z tych oraz innych narzędzi i zasobów internetowych.
W rezultacie współpracy między 27 szkołami z Polski, Czech, Niemiec, Rumunii i Turcji powstały:
- logo projektu
- plakaty i prezentacje dotyczące krajów Zjednoczonego Królestwa oraz Stanów Zjednoczonych
- interaktywne quizy pomagające zapamiętać konkretne informacje o UK i USA
- wirtualna mapa z miejscami godnymi odwiedzenia
- strona internetowa projektu.
Realizator projektu: Katarzyna Głaczkowska
Termin realizacji: marzec - czerwiec 2024